טויוטה תשקיע באובר, תפתח שירותי ליסינג

אוטוניוז, 25.05.2016 – טויוטה הודיעה היום (ד’) על השקעה ב-Uber, חברת שירותי הניידות לפי ביקוש. סכום ההשקעה, שתתבצע באמצעות שתי חברות בת, לא פורסם. במסגרת שיתוף הפעולה בין הצדדים נהגים שיחכירו מכוניות מתוצרת טויוטה באמצעות Toyota Financial Services יוכלו לשלם את החכירה באמצעות הכנסות כנהגי אובר. זו רק תכנית הפעולה הראשונה של החברות, המתבססת על תכנית Vehicle Solution של אובר, שכבר מיושמת. החברות יבחנו תכניות נוספות לשיתופי פעולה.

“לשיתוף נסיעות יש פוטנציאל עצום במונחים של ניידות העתיד,” הסביר שיגקי טומויאמה, בכיר בטויוטה ונשיא Connected Company, חברה בת בבעלות מלאה של טויוטה, שהוקמה לאחרונה, בהודעה לעיתונות. “באמצעות השיתוף עם אובר אנחנו רוצים לבדוק דרכים חדשות לספק שירותי ניידות בטוחים, נוחים ואטרקטיביים ללקוחות.”

ההודעה של טויוטה פורסמה יום אחד אחרי שפולקסווגן הודיעה על השקעה של 300 מ’ ד’ ב-Gett, אף היא חברת לשירותי נסיעות לפי ביקוש.

ג’נרל מוטורס, שהשקיעה לפני מספר חודשים 500 מ’ ד’ ב-Lyft, שירות שיתוף נסיעות נוסף, החלה בניסוי להחכרת מכוניות לנהגים תמורת 99 דולר לשבוע ועוד 20 סנט למייל. אובר פועלת בהחכרת מכוניות לנהגים גם דרך חברת השכרות הרכב הגדול בארה”ב, Enterprise, במספר ערים בארה”ב, תמורת 210 ד’ לשבוע.

אובר גם הקימה חברת החכרות, Xchange Leasing, שתמורת סכום כסף גבוה קצת יותר, מאפשר לנהג לסיים את החכירה, תמורת תשלום של 250 דולר, בכל שלב של החכירה. חכירה בתנאים רגילים מחייבת תשלום קנס גבוה הרבה יותר בגין סיום חוזה מוקדם.

תגובה ראשונה

תגובה

כתובת האימייל שלך לא תפורסם


*


error: Alert: Content is protected !!