טויוטה שוקלת שימוש באלומיניום לייצור גופים לכלי רכב

  • פיתוח טכנולוגיות הנעה לא יספיק כדי לעמוד בדרישות להפחתת צריכת הדלק.
  • שימוש באלומיניום לייצור רכיבי פלטפורמות יהיה צעד משמעותי בהפחתת משקל.
  • טויוטה צפון אמריקה חנכה מרכז מו”פ מורחב במישיגן בהשקעה של 154 מיליון דולר.
מרכז המו"פ המורחב של טויוטה במישיגן (TNMA)
מרכז המו”פ המורחב של טויוטה במישיגן (TNMA)

אוטוניוז, 07.05.2017 – טויוטה שוקלת להתחיל לייצר גופי מכוניות מאלומיניום, במטרה לעמוד בדרישות המחמירות של צריכת דלק. ג’ים לנץ, ה-CEO של טויוטה צפון אמריקה, ששוחח עם עתונאים בשבוע שעבר, בשולי טקס חנוכת מרכז מו”פ של טויוטה צפון אמריקה במישיגן, אמר שהחלפת פלדה באלומיניום היא חיונית, דיווח האוטומוטיב ניוז. “בחנו הרבה דרכים שונות לשפר צריכת דלק,” אמר לנץ. “כך שמובן מאליו שנבחן ועוד ועוד דרכים להשתמש בחומרים קלי משקל כמו אלומיניום במוצרי עתיד.”

כיום רק פורד עושה שימוש מאסיבי באלומיניום בייצור כלי רכב, בדגם אחד בלבד, פורד F-150, כלי הרכב הפופולארי ביותר בארה”ב. עם השקת הדור החדש, לפני שנתיים, הוחלפו הפאנלים של הגוף מפלדה לאלומיניום.

אולם לפי רוברט יאנג, סגן נשיא לרכש והנדסה בטויוטה, הצעד המשמעותי הבא בשימוש באלומיניום יהיה כאשר רכיבי הפלטפורמה של כלי הרכב ייוצרו מאלומיניום ולא רק הפאנלים של הגוף, כפי שקורה היום. לדבריו הבחירה בין אלומיניום ופלדה תלויה בפשרות בין גורמים כמו עלות, אמינות, תאימות לצבע, חוזק ומאסה של החומר.

חשש מצעדי הממשל

יצרני המכוניות בארה”ב עדיין חוששים מצעדים פיסקליים שממשלו של טראמפ עשוי לנקוט. לאחרונה הורה טראמפ למשרד המסחר לחקור את האפקטים של עודפי כושר הייצור באלומיניום ופלדה בעולם על יצרניות פלדה ואלומיניום בארה”ב. בעבר האשים טראמפ את סין בהצפת השוק האמריקני ועדיין קיים חשש שהוא ינסה לאזן זאת ע”י הטלת מסים על יבוא פלדה ואלומיניום. אולם לדברי בכירים בטויוטה הטלת מסים מעין אלה תסכן באופן מועט את החברה.

40 שנות מחקר בארה”ב

ביום חמישי האחרון חנכה טויוטה צפון אמריקה את מתקן המו”פ המורחב (TMNA R&D) ומרכזי רכש ואבות טיפוס ביורק, מישיגן וציינה 40 שנה לפעילות מו”פ בארה”ב. טויוטה השקיעה במהלך איחוד יחידות המו”פ, הרכש והאב טיפוס 154 מ’ ד’ בשלוש השנים האחרונות ובמהלכו עברו עובדים מקנטקי ומקליפורניה למישיגן. הדבר יאפשר לטויוטה צפון אמריקה עצמאות רבה יותר וקבלת החלטות מהירה יותר בתגובה להתפתחויות בשוק, לדברי החברה.

תגובה ראשונה

תגובה

כתובת האימייל שלך לא תפורסם


*


error: Alert: Content is protected !!