טויוטה פריוס Prime עם מערכת סולארית תשווק ביפן ובאירופה בלבד

טויוטה פלאג-אין הייבריד הדגם החדש (טויוטה)
טויוטה פלאג-אין הייבריד הדגם החדש (טויוטה)

אוטוניוז, 18.06.2013 – טויוטה תתחיל לשווק את הפריוס Prime דגם הפלאג-אין הייבריד החדש במהלך השנה. הדגם ישווק בשווקים העיקריים של המותג, יפן, סין, אירופה ובארה”ב רק באירופה וביפן הוא ישווק עם גרסת התאים הסולאריים, גרסה שבה מערכת פוטו-וולטאית המותקנת על גג המכונית מייצרת חשמל ומזינה את המצברים. התאים פוטו-וולטאיים יזינו את מצברי המכונית גם כאשר המכונית חונה. התאים הפוטו-וולטאיים מספקים חשמל ישירות בעת שהמכונית פועלת למערכת מיזוג האויר, תאורה וחלונות חשמליים.

טויוטה אינה יכול לשווק את המכוניות בארה”ב בגלל מבנה המכונית. התאיים הפוטו-וולטאיים מונחים על משטחי זכוכית מחוזקת, שאינה עומדת בתקן ההתהפכות המחייב בארה”ב, דיווח האוטומוטיב ניוז. קוג’י טויושימה, המהנדס הראשי של דגמי הפריוס, הייבריד ופלאג-אין הייבריד, אמר לאתר שהחברה עובדת על פתרון, אבל ל אציין לוח זמנים.

טויוטה השיקה השבוע את המכונית ביפן, שם היא מכונה פריוס PHV.

הפריוס פלאג-אין מבוססת על הפלטפורמה החדשה למכוניות פלאג-אין שטויוטה הציגה בשנה שעברה. צריכת הדלק, לפי טויוטה, עומדת על 120 MPGe (שווה ערך מייל לגאלון). צריכת הדלק הכוללת היא 52 מייל לגלאון (5.4 ל’ ל-100 ק”מ). למצבר קיבולת גדולה משל הדגם היוצא, 8.8 קו”ש מה שמכפיל את טווח הנסיעה החשמלית בלבד ל-35 ק”מ, מרחק יומי שאותו נוסעים כ-50% מהנהגים בארה”ב. מהירותה המרבית של המכונית בהנעה חשמלית בלבד היא 135 קמ”ש. טווח הנסיעה על תדלוק אחד (של מיכל הבנזין) מתקרב ל-1,000 ק”מ.

מסך מגע 11.6 אינצ' בקונסולה המרכזית (טויוטה)
מסך מגע 11.6 אינצ’ בקונסולה המרכזית (טויוטה)

הפריוס פריים מצוידת במנוע בנזין עם מחזור אטקינסון בנפח 1.8 ל’ שיעילותו התרמית לפי טויוטה עומדת על 40% טוב בהרבה משל מנועי בעירה פנימית, שבהם היעילות התרמית מגיעה עד 30%. בפריים לראשונה טויוטה התקינה שני מנועים חשמליים להנעה שכל אחד מהם משמש הן להנעה והן לייצור חשמל רגנרטיבי, המוזן למצברים, בעת בלימה. תיבת ההילוכים היא מהסוג Planetary CVT.

בקונסולה המרכזית מותקן מסך מגע בגודל 11.6 אינצ’ ממנו ניתן לנהל את מערכת האינפוטיינמנט של המכונית.

תגובה ראשונה

תגובה

כתובת האימייל שלך לא תפורסם


*


error: Alert: Content is protected !!