טויוטה נגד טראמפ, מפעילה את הדילרים במאבק נגד מס הגבול

  • טויוטה מייבאת מחצית מ-2.5 מיליון המכוניות שהיא מוכרת בארה"ב.
  • הטלת מס בגובה 20% תייקר את המכוניות באלפי דולרים.
  • באמצעות הדילרים תנסה לשכנע מחוקקים שהטלת המס תפגע באזרחי ארה"ב.

אוטוניוז, 01.02.2017 – טויוטה החל להפעיל את הדילרים שלה בארה"ב במאמץ למנוע הטלת מס יבוא בגובה של 20% על מכוניות המיוצרות מחוץ לארה"ב, כך מדווח האוטומוטיב ניוז. לטויוטה כ-1,500 דילרים בארה"ב. הדילרים התבקשו להסביר לפוליטיקאים עימם הם בקשרים שהטלת היטל היבוא תייקר את המכוניות באלפי דולרים.

ככל הידוע טויוטה היא החברה הראשונה הפועלת נגד מדיניותו של הנשיא החדש, דונלד טראמפ, שאיים בהטלת תעריפי יבוא הן כדי להעביר משרות לארה"ב והן כדי לממן את החומה אותה הוא מתכנן להקים על גבול ארה"ב-מכסיקו.

החשש הגדול של טויוטה, אמר החברה, הוא שבגלל ירידה במכירות עובדים יאבדו את מקום עבודתם. טויוטה היא קבוצת הרכב השלישית בהיקף מכירותיה בארה"ב עם מכירות של כ-2.5 מ' כלי רכב בשנה ויבוא של כ-50% מכלי הרכב. טויוטה מעסיקה 97,000 אנשים במכירות בארה"ב.

לדברי האתר מרבית פעולות הלובי נעשות כעת בחשאי מחשש לתגובות של טראמפ, הנוהג להתקיף חברות באופן חזיתי. לפני מספר שבועות הוא תקף גם את טויוטה ואיים בהטלת היטל יבוא כבד.

ממשל טראמפ גם עתיד להציע קוד מס חדש שיפחית את מס החברות ל-20% מ-35%, יבטל מיסוי על הכנסות מיצוא ויטיל מס יבוא בגובה 20%. אולם לדברי ראשי חברות העוסקות ביבוא הפחתת המס לא תפצה על הטלת מס יבוא.

תגובה ראשונה

תגובה

כתובת האימייל שלך לא תפורסם


*