טויוטה מתכוננת לאולימפידת טוקיו, תתחיל לשווק אוטובוס תאי דלק חשמליים ב-2017

  • בשנה הבאה תתחיל טויוטה להפעיל אוטובוסים חשמליים כחלק מההכנות לאולימפידת טוקיו 2020.
  • בכל אוטובוס שני מודולים תאי דלק ושני מנועים חשמליים בהספק מרבי 300 כ”ס.
  • הינו, יצרנית המשאיות והאוטובוסים, שותפה לפרויקט.
Toyota FC Bus, האוטובוס שישרת את משתתפי אולימפידת טוקיו (טויוטה)
Toyota FC Bus, האוטובוס שישרת את משתתפי אולימפידת טוקיו (טויוטה)

אוטוניוז 22.10.2016 – טויוטה תתחיל למכור בשנה הבאה אוטובוסים תאי דלק חשמליים, מסרה החברה בהודעה לעיתונות. טויוטה החלה לשווק בשנה שעברה את המיראי, מכוניות קומפקטית המופעלת על ידי תאי דלק חשמליים. טויוטה מתכננת להפעיל כ-100 אוטובוסים רובם בסביבות טוקיו, בירת יפן, במטרה שהם יהיו מוכנים לשרת את משתתפי אולימפידת טוקיו 2020. שני האוטובוסים הראשונים יופעלו בשנה הבאה בטוקיו במסלול קבוע.

האוטובוס, שיקרא Toyota FC Bus, פותח בשיתוף פעולה עם הינו, יצרנית המשאיות והאוטובוסים שבבעלות טויוטה. מערכת תאי הדלק נלקחה מהמיראי והותאמה לאוטובוס. האוטובוס מסוגל להיות גם להשתמש במקור זרם חשמלי חיצוני והאוטובוס יכול להיות גם מקור לייצור חשמל לשימוש במקרי חירום כאשר רשת החשמל אינה פועלת.

האוטובוס הוא באורך 10.525 מ’ ויש בו מקום ל-76 נוסעים ונהג, 26 מהנוסעים בישיבה ו-50 בעמידה. האוטובוס מצויד בשני מודולים של תאי דלק, כל אחד מהם בהספק של 155 כ”ס. כל אחד מהם מזין מנוע חשמלי בהספק מרבי 154 כ”ס כ”א ומומנט מרבי 34 קג”מ.

האוטובוס מוזן במימן המאוחסן ב-10 מכילים בלחץ עבודה של 700 באר ותכולה של 600 ל’. המצבר הוא מסוג ניקל מטאל היידריד, מסוג המצברים של הטויוטה פריוס הייבריד.

אוטובוס תא הדלק החשמליים של טויוטה. מיכל המימן על הגג (טויוטה)
אוטובוס תא הדלק החשמליים של טויוטה. מיכל המימן על הגג (טויוטה)

תגובה ראשונה

תגובה

כתובת האימייל שלך לא תפורסם


*


error: Alert: Content is protected !!