טויוטה / מגבירה קצב פיתוח כלי רכב חשמליים, חוזה עם CATL

  • טויוטה וסובארו יפתחו פלטפורמה לרכב חשמלי.
  • מקדימה את תוכנית הפצת כלי רכב חשמליים בחמש שנים.
  • חוזה עם CATL לרכישת סוללות לכלי רכב חשמליים.
טויוטה, סובארו יפתחו פלטפורמה לרכב חשמלי לשוק האמריקני לתחילת העשור הבא (טויוטה)

אוטוניוז, 09.06.2019 – טויוטה וסובארו יפתחו ובמשותף פלטפורמה לקרוסאובר חשמלי, כך הודיעו שתי הקבוצות. הפלטפורמה תיושם בכלי רכב בינוניים וגדולים בסגמנטים C ו-D, המיועדים לשוק הצפון אמריקני. לפי הודעה לעיתונות, כל אחת משתי הקבוצות תתרום לפרויקט את הידע הייחודי לה: טויוטה בחישמול כלי רכב וסובארו במערכות הנעה כפולה.

טויוטה היא בעלת המניות הגדולה בסובארו, עם כ-16.8%. החברות משתפות פעולה בפרויקטים שונים. החל מ-2012 כל אחת מהן משווקת מכונית ספורט בעלת הנעה אחורית, טויטה 86 וסובארו BRZ, דגם שפותח במשותף. סובארו משווקת בארה”ב את הקרוסטרק הייבריד, שלמרות שמו הוא מצויד בטכנולוגיית פלאג-אין הייבריד, דגם המבוסס על טכנולוגיה של טויוטה.

הדגמים החשמליים של טויוטה ללא גריל, יחידות תאורה חבויות (טויוטה)

בשבוע שעבר הכריזה טויוטה על האצה בקצב פיתוח כלי רכב חשמליים. בתדריך לעיתונאים אמר שיקגי טראשי, סגן נשיא פעיל, ומנהל המו”פ בקבוצה, שהחברה תקדים את לוח הזמנים למכירות כלי רכב חשמליים בחמש שנים, דיווח אוטומוטיב ניוז. כבר ב-2025 החברה מתכננת למכור 5.5 מ’ כלי רכב מחושמלים, כמיליון מהם BEVs, במקום ב-2030. טויוטה מתכננת לחשוף סוללה בטכנולוגיית מצב מוצק בשנה הבאה, במהלך המשחקים האולימפיים טוקיו 2020, ולייצר אותה במיזם משותף עם פנסוניק. אולם, החברה גם הודיעה השבוע על שיתוף פעולה עם CATL הסינית, הנחשבת ליצרנית סוללות לכלי רכב הגדולה בעולם. בשותפות זו ייקחו חלק גם BYD יצרנית המכוניות הסינית, טושיבה ו-GS Yuasa, דיווח הניקיי היפני.

טויוטה מתכננת להשיק את הדגם החשמלי הראשון של החברה בשנה הבאה בשוק הסיני ומקדמת תוכנית להשקת 10 דגמים חשמליים בשנים הראשונות של העשור הבא.

התוכנית החדשה של טויוטה היא תוצאה של האצת קצב ייצור כלי רכב חשמליים ע”י יצרניות רכב מתחרות והצפי להחמרת תקני פליטות. טויוטה מתכננת להציג כבר בשנה הבאה רכב חשמלי דו-מושבי לשיווק ביפן, בעל טווח נסיעה 100 ק”מ.

טויוטה משתפת פעולה בפיתוח כלי רכב חשמליים גם עם יצרניות רכב יפניות נוספות, סוזוקי, בה יש לה אחזקות, ודייהטסו, בה היא בעלת השליטה.

תגובה ראשונה

תגובה

כתובת האימייל שלך לא תפורסם


*


error: Alert: Content is protected !!