טווח 401 ק”מ לאופל Ampera-e החשמלית

שברולט חוגגת את הטווח הארוך, לפחות זמנית, מזה של כל מכונית חשמלית אחרת (ג'י.אמ)
שברולט חוגגת את הטווח הארוך, לפחות זמנית, מזה של כל מכונית חשמלית אחרת (ג’י.אמ)

אוטוניוז, 14.09.2016 – שברולט אמורה להתחיל לשווק את המכונית החשמלית החדשה בולט עד סוף השנה ואתמול היא חשפה נתונים ראשונים אודות הדגם. הנתון המשמעותי ביותר, טווח הנסיעה על טעינה אחת, לפי הערכת ה-EPA (הסוכנות להגנת הסביבה האמריקנית) עומד על 238 מייל או 383 ק”מ, נתון טוב יותר מזה של מתחרתה המפורסמת יותר, טסלה מודל 3. שיווק המודל 3 אינו צפוי להתחיל לפני סוף 2017 ושתי המכוניות עתידות להימכר במחיר דומה: המודל 3 ב-35,000 ד’ והבולט במחיר MSRP (כולל שילוח ומסירה) שלא יעלה על 37,500 ד’. המחירים הם לפני החזרים ותמריצים שיקבלו הרוכשים מהרשות פדרלית, החזר בסך 7,500 ד’, ומרשויות מדינתיות בהתאם למדיניות בכל מדינה.

“הבולט החשמלית היא משנה משחק לסגמנט המכוניות החשמליות,” אמר אדם בייטי, נשיא ג’י.אמ צפון אמריקה שציין שהיא תהיה זמינה אצל הדילרים של הקבוצה מאוחר יותר השנה.

טסלה טרם פרסמה את הטווח הרשמי של המודל 3 ואילון מאסק, הבוס של החברה ציין שזו כרגע רק הערכה. מאחר שהשקתה צפויה בעוד יותר משנה, ניתן להניח שימצאו הפטנטים שיאפשרו את הערכת הטווח של מודל 3 מעבר לזה של הבולט.

טסלה מפעילה היום מודל גמיש של מצברים, כאשר ניתן לרכוש מכונית עם מצבר בעל תכולת חשמל נמוכה ולשדרגו מאוחר יותר לתכולת חשמל גבוהה יותר, תמורת תשלום של 9,000 דולר.

ההתפתחויות, גם אם איטיות, בפיתוח מצברי ליתיום יון, יאפשרו לכן הארכת טווח נסיעה של דגמים לאורך תקופת ייצורם.

הטווח של האופל Ampera-e, הגירסה האירופית של הבולט, ארוך מזה של הגרסה האמריקנית ב-11 מייל ועומד על 239 מייל שהם 401 ק”מ. השוני נובע מהבדלים בפרוטוקול הניסוי של NEDC, תוכנית המבחנים האירופית מזה של ה-EPA האמריקנית.

אופל ציינה בהודעה לעיתונות שהמכונית מאיצה מעמידה ל-50 קמ”ש ב-3.2 שנ’ ותאוצה מ-80 קמ”ש ל-120 קמ”ש נמשכת 4.8 שנ’ (נתונים זמניים). טווח הנסיעה של הבולט, לפי נתונים שסיפקה אופל, גם ארוך מטווחי הנסיעה של מי שצפויות להיות מתחרותיה העיקריות באירופה ובארה”ב, ב.מ.וו  i3 (טווח 300 ק”מ), ניסאן ליף (250 ק”מ), רנו זואי (240 ק”מ) ופולקסווגן e-Golf (190 ק”מ).

תגובה ראשונה

תגובה

כתובת האימייל שלך לא תפורסם


*


error: Alert: Content is protected !!