חיישנים: אדאסקי חשפה מערכת חישה אינפרא אדום אוטומוטיבית

  • מערכת וייפר מורכבת ממצלמה תרמית ואלוגריתמים של ראיית מכונה.
  • המערכת תוסיף שכבת חישה נוספת לחיישנים המבוססים על טכנולוגיות מוכרות.
  • תבטיח יכולת ראיה 24/7 למכוניות אוטונומיות אבל אינה מיועדת להחליף מערכות בטכנולוגיות שונות.
מצלמה תרמית של מערכת ווייפר, אורך 4.3 ס”מ, קוטר 2.6 ס”מ (אדאסקי)

אוטוניוז, 11.09.2017 – AdaSky, סטארטאפ המפתח מערכת אינפרא אדום לטווח רחוק, חשף היום (ב’) את המוצר הראשון שלו Viper. זהו מוצר שפותח עבור תעשיית הרכב והכולל מצלמה תרמית בעלת ביצועים גבוהים ואלוגריתמים מתקדמים של ראיית מכונה. “[זהו] פתרון מושלם אחד, שניתן להוסיף לכל כלי רכב אוטונומי, לאפשר לו לראות טוב יותר ולנתח את הסביבה,” נמסר בהודעה לעיתונות. לדברי החברה המערכת החדשה מעניקה למערכת נהיגה אוטונומית שכבה נוספת של יכולת חישה, שהיא אינה מסוגלת לקבל מחיישנים אחרים כמצלמות, רדאר וליידאר, שאף אחד מהם אינו עומד בתקני בטיחות סטנדרטיים הדרושים לנהיגה אוטונומית 24/7.

לדברי החברה היא זיהתה את הצורך ביכולת של מערכת הנהיגה האוטונומית לפענח את סביבתה בכל תנאי מזג אויר וראות ומאחר שהטכנולוגיות המוכרות היום אינן מספיקות, היא פנתה לטכנולוגיית Far Infrared – FIR, טכנולוגיה שפותחה בתעשיות אחרות ומתאימה לייצור המוני.

לדברי החברה הכשלים של טכנולוגיות חישה אחרות באות לידי ביטוי בסגמנטציה של תמונות דוגמת אנשים, חיות או אופניים הנראים בפרסומות על מבנים או אוטובוסים ותפיסה לא מדויקת בלילה, ובתנאי מזג אויר קשים. גם שינוי פתאומי בתנאי התאורה הגורם לפגיעה רגעית בראיה, מפריע לחיישנים בטכנולוגיות שונות, אבל לא בטכנולוגיית FIR, לדברי החברה.

אדאסקי כבר ביצעה פיילוטים אחדים עם יצרניות רכב וחברות טיר 1 ולפי הודעת החברה השילוב בין חישה תרמית לאמצעי חישה אחרים שיפר במידה ניכרת את יכולת הגילוי של הולכי רגל ובעלי חיים.

“טכנולוגיית FIR שלנו מאפשרת תפיסה אפילו מעבר למה שמעריכים חשבו בתחילה,” אמר בהודעה לעיתונות דרור מאירי, סמנכ”ל פיתוח עסקי באדאסקי. “הזמן עבור FIR בתעשיית הרכב הוא עכשיו. הטכנולוגיה מיועדת לייצור המוני ויצרניות רכב ומתחרים חדשים יודעים כי כדי להגשים את החזון שלהם של כלי רכב אוטונומי לחלוטין, הם צריכים להשיג רמות גבוהות יותר של תפיסה וראיה. המצלמה שלנו ואלגוריתמים ראיית מחשב שהוזנו בכמויות גדולות של נתונים שאספנו, יחזקו את המכונית של העתיד.”

תגובה ראשונה

תגובה

כתובת האימייל שלך לא תפורסם


*


error: Alert: Content is protected !!