חוקרים ישראלים ורוסים מציעים שיטה לשיפור מצבר אלומיניום אויר

אוטוניוז, 30.07.2016 – קבוצת מדענים ישראלים ורוסים פרסמה מחקר ובו הצעה לשיפור הביצועים של מצבר בטכנולוגיית אלומיניום-אויר. במצבר מסוג זה הבעיה העיקרית, לדברי החוקרים היא התכלות המהירה האנודה העשויה מאלומיניום, כאשר היא באה במגע עם האלקטרולייט. הפתרון לבעיית האיכול המהיר הוא ישום של חומרים מעכבי איכול.

החוקרים בדקו חומרים מעכבי איכול והגיעו לחומר אורגני, תמצית המופקת מפשתן (flax straw extract) המעורבבת ביחס של 3% באלקטרולייט ומאטה את קצב הקורוזיה של האנודה ב-50%. יחס החומר של 3% הוא להערכת החוקרים היחס האופטימלי מאחר שבכמויות גדולות יותר יעילותו קטנה.

"מסיבות פרקטיות של יישומי מצבר, יש להוסיף רק ריכוזים נמוכים של מעכב אורגני לאלקטרולייט," כתבו החוקרים בנייר שהתפרסם בכתב העת ChemSusChem. "זו דרישה מוקדמת להימנע מנזק דרסטי לביצועים האלקטרומכניים. בהתאם לכך תאי אלומיניום-אוויר המשתמשים בפתרונות אלקליין המכילים תמצית פשתן מראים יכולת פריקה גבוהה (זמן פריקה ממושך יותר) מאשר אלקטרולייטים אחרים. אנחנו מציעים שהשימוש בישום כמו מעכב טבעי יהיה הצעד הבא במטרה לפתח מערכות הייבריד אורגניות-אנ אורגניות המתאימות לאלומיניום בחומר אלקליני חזק כדי לאפשר מצברי אלומיניום אלקליין ברי קיימא."

חברת Phinergy הישראלית מפתחת כבר מספר שנים מצבר אלומיניום-אויר עבור תעשיית הרכב, כאשר היה משתפת פעולה עם קבוצת רנו. אולם לא ברור עד כמה מחקר זה נוגע לפיתוח. "התהליך הקנייני שלנו ביצור אנודה מגדיל את השימוש באנרגיית אלומיניום ובמקביל מפחית את הריאקציות הכימיות הלא רצויות למינימום," נכתב באתר הבית של פינרג'י בתיאור טכנולוגיית מצבר אלומיניום-אויר.

תגובה ראשונה

תגובה

כתובת האימייל שלך לא תפורסם


*