חברה ישראלית חשפה בפני פרדיננד פייך את הדיזלגייט, פולקסווגן שוקלת לתבוע את הבוס לשעבר

  • היו”ר המודח של קבוצת פולקסווגן, ובעל מניות בה, טוען שהתריע על הפרשה חצי שנה לפני שהתפוצצה.
  • ההתרעה בעקבות מידע שהתקבל מחברת בטחון ישראלי.
  • פולקסווגן מכחישה ומאיימת לתובע את פייך.
פרדיננד פייך, פעם הבוס של הקבוצה, כעת מאוים בתביעה (פולקסווגן)
פרדיננד פייך, פעם הבוס של הקבוצה, כעת מאוים בתביעה (פולקסווגן)

אוטוניוז, 09.02.2017 – פרדיננד פייך, הבוס של פולקסווגן שהודח לפני כמעט שנתיים, טוען שהוא קיבל מידע מחברת ביטחון ישראלית על רמאות הדיזל של קבוצת פולקסווגן והתריע, כבר במרץ 2015, בפני מי שהיה אז יו”ר וה-CEO מרטין וינטרקורן, על הפרשה. אולם וינטרקורן הבטיח לפייך שהכל נמצא תחת שליטה. שישה חודשים אחר כך, בספטמבר 2015 פרצה פרשת הדיזלגייט לכותרות כאשר היא נחשפה ע”י שלטונות ארה”ב. הפרשה פרצה לכותרות ומאז לא ירדה מהן כאשר היא גרמה לפולקסווגן נזקים המוערכים היום בלפחות 25 מיליארד ד’. זמן קצר אחרי פרסום הפרשה וינטרקורן התפטר מתפקידיו בקבוצת הרכב. פייך, שבשנתיים האחרונות אינו נושא בשום תפקיד בקבוצה, עדיין מחזיק במניות פורשה SE שהיא בעלת המניות הגדולה ביותר בקבוצת פולקסווגן עם יותר מ-50%.

לאחרונה נחקר וינטרקורן לראשונה בפרשה כחשוד בפלילים כאשר אחר כך העיד בפני התובעים בבראונשווייג, גרמניה גם פייך. במשך שנים רבות היה פייך המנטור של וינטרקורן ואחר כך ניהלו את השניים את הקבוצה במשותף.

לפי הבילד, טבלואיד גרמני, שדיווח על מעורבות חברת הבטחון הישראלית, בעדותו במשטרה פייך סיבך עוד שורה של חברי ההנהלה המפקחת של הקבוצה, ובהם ראש ממשלת סקסוניה התחתית, סטפאן ווייל, נציגי העובדים ובן דודו, וולפגנג פורשה, שלדבריו ידעו על הפרשה חודשים לפני שהיא הפכה לגלויה. מרבית המעורבים בפרשה הכחישו את נכונות דבריו של פייך.

בעקבות דבריו של פייך פרסמה קבוצת פולקסווגן הודעה ובה היא מכחישה את הדברים ואף רומזת לאפשרות שהיא תתבע את פייך על השמעתם.

 

תגובה ראשונה

תגובה

כתובת האימייל שלך לא תפורסם


*


error: Alert: Content is protected !!