ועדת הכלכלה סיימה הכנת חוק שירותי רכב לקריאה שניה ושלישית

אוטוניוז, 28.03.2016 – אחרי שנתיים של דיונים בשתי כנסות אישרה אתמול (ב’) ועדת הכלכלה של הכנסת את חוק שירותי רישוי רכב, או בכינוי העממי יותר הרפורמה בענף הרכב. לרגל האירוע ההיסטורי נכח אתמול בדיון שר התחבורה ח”כ ישראל כץ (הליכוד) ועימו מנכ”ל משרדו, עוזי יצחקי, ובנוסף להם בכירים נוספים ממשרד התחבורה. בדיון אתמול אושר הסנקציה של שלילת רשיון יבוא של יבואנית שיפגעו בתחרות וזאת למרות התנגדות נציגי יבואני הרכב. בחוק החדש יש מעל 200 סעיפים ומטרתו קידום התחרות בענף הרכב והוזלת מחירי מכוניות וחלפים.

הרפורמה, לפי הודעת ועדת הכנסת, נועדה להסדיר שורה של שירותים ועיסוקים בענף הרכב בהם יבוא רכב, על ידי סוגי היבואנים השונים בהם יבואנים ישירים, עקיפים וזעירים. הרפורמה גם תסדיר תחומים שמאות וטיפול במוסכים. המוסכים יחויבו לתת הצעת מחיר לפני הטיפול ברכב וכן להציע ללקוחות מגוון של חלפים – מקוריים, תחליפיים ומשומשים. הוועדה גם אישרה פרק העוסק בעיצומים כספיים, ובו נקבע כי יבואנים שיפרו את ההוראות המרכזיות בחוק צפויים לקנס של עד מיליון שקל לכל הפרה.

“זה החוק הצרכני החשוב ביותר בשנים האחרונות וחברי הכנסת דאגו לציבור ללא שום משוא פנים,” אמר בסיכום כץ, שר התחבורה. “אני אומר גם ליבואנים, שמרגישים שהתחרות תהייה לעומתם, שהיא תיטיב עם האזרח וגם איתם – ענף טוב יותר וזול יותר יגרום לאנשים להשתמש בו יותר. זהו רגע היסטורי.”

החוק צפוי להיות מובא לאישור מליאת הכנסת בקריאה שניה ושלישית בתחילת מושב הקיץ. והוא יכנס לתוקף בתוך 90 יום מפרסומו ברשומות. פרסומו ברשומות, קבעה הועדה, יתבצע בתוך 30 יום מאישורו בקריאה שניה ושלישית בכנסת.

ח”כ חאג’ יחיא (הרשימה המשותפת) ציין כי מבחנו של החוק יהיה החל מתחילת השנה הבאה, כאשר השפעותיו אמורות יהיו להביא לירידות במחירי כלי רכב.

תגובה ראשונה

תגובה

כתובת האימייל שלך לא תפורסם


*


error: Alert: Content is protected !!