וולבו מתחשמלת, תשיק חמש מכוניות חשמליות, תציע את כל הדגמים בגרסאות מחושמלות

  • וולבו תפסיק לפתח מנועי בעירה פנימית.
  • תשיק מכוניות מחושמלות במגוון של טכנולוגיות.
  • לכל דגם תהיה אופציה למכונית מחושמלית.

אוטוניוז, 06.07.2017 – וולבו מכוניות הודיעה אתמול (ד’) שהחל מ-2019 כל דגמי החברה יוצעו בנוסף על מנועי בעירה פנימית גם בגרסאות עם “מנוע חשמלי”. לדברי החברה זהו צעד היסטורי המסמן את הסוף למכוניות שהיו להן גרסאות עם מנועי בעירה פנימית בלבד.

“אנשים יותר ויותר דורשים מכוניות חשמליות ואנחנו רוצים לענות על הצרכים הנוכחיים והעתידיים של הלקוחות שלנו,” אמר האקן סמואלסון, הבוס של וולבו. “כעת תוכל לברור ולבחור איזו וולבו חשמלית שתרצה.”

וולבו שהודיעה לפני מספר חודשים שהיא מפסיקה לפתח מנועי דיזל, לא תוכל לבצע את המהלך מהיום למחר וסמואלסון לא יכול היה לומר מתי הוא יושלם.

בשנים 2019-2021 וולבו מתכננת השקה של חמש מכוניות חשמליות שלוש ימותגו כוולבו ושתיים כפולסטאר, מותג הביצועים החשמלי של הקבוצה שעל הקמתו הודיעה וולבו בחודש שעבר. “חמש המכוניות האלה יתוגברו במבחר של פלאג-אין הייבריד דיזל ובנזין, והייבריד ביניים 48 וולט כאופציות על כל הדגמים,” ציינה וולבו בהודעה לעיתונות. “פירוש הדבר הוא שהוא בעתיד לא יהיו מכוניות וולבו ללא מנוע חשמלי.”

המהלך של וולבו הוא טבעי, בהתחשב בכך שוולבו נשלטת ע”י קבוצת ג’ילי הסינית, כאשר סין נחשבת לשוק הפוטנציאלי הגדול ביותר למכוניות חשמליות בעתיד הקרוב והבינוני. ממשלת סין מתמרצת רכישת מכוניות חשמליות ופיתוחן במטרה להקטין את פליטות כלי הרכב באופן חד בשנים הקרובות. וולבו מעבירה חלק מהייצור של מכוניותיה לסין, והמכוניות החשמליות ייוצרו בסין ואף ייתכן שייוצאו משם לאירופה. לאחרונה החלה וולבו לייצא מסין מכוניות S90 המיוצרות בסין.

אתמול נחתם הסכם בין קבוצת דיימלר ל-BAIC להשקעה של מאות מיליוני יורו במיזם משותף לייצור מכוניות חשמליות ומצברים למכוניות חשמליות.

תגובה ראשונה

תגובה

כתובת האימייל שלך לא תפורסם


*


error: Alert: Content is protected !!