וולבו החלה לייצא מכוניות מסין, ב.מ.וו קיבלה אישור ייצוא

  • לראשונה כלי רכב פרימיום המיוצרים בסין מגיעים לארה”ב ולאירופה.
  • ב.מ.וו קיבלה אישור יצוא מסין, אולם לא בטוח שתנצל אותו.
  • וולבו מייצאת את ה-S90 באמצעות קו רכב מסין לבלגיה.
וולבו S90 מוטענת למכולה (וולבו)
וולבו S90 מוטענת למכולה (וולבו)01

אוטוניוז, 01.06.2017 – יצוא כלי רכב מסין לשווקים מפותחים נמצא בשלבים ראשוניים. וולבו מכוניות החלה לאחרונה לייצא מכוניות מדגם S90 מסין לאירופה. ב.מ.וו קיבלה את אישור שלטונות סין לייצא כלי רכב המיוצרים במדינה, כך דיווח האוטומוטיב ניוז יורופ. בכל מקרה עדיין לא מדובר בכלי רכב סיניים.

וולבו החלה לייצא כלי רכב לארה”ב כבר ב-2015 עם ה-S60 Inscription. בשנה שעברה העבירה החברה ייצור ה-S90 ממפעל בשוודיה לסין. המפעל החל לפעול באוגוסט האחרון ועד כה סיפק מכוניות רק לשוק הסיני. כעת החלה וולבו לייצא את ה-S90 לאירופה באמצעות רכבות. המכוניות מאוחסנות בתוך מכולה, שלוש מכוניות למכולה ומסודרות באופן שיחסוך בחלל ומהודקות היטב כדי למנוע תזוזות בזמן המסע היבשתי בן אלפי הקילומטרים. כל רכבת משא תוביל 120 מכוניות ב-40 מכולות.

לדברי וולבו מדובר בהפחתה של שליש ברמת זיהום של דו תחמוצת הפחמן. הרכבות יובילו את המכוניות מדאקוינג, סין לזברוגה, בלגיה. בתחילה מתוכננת רכב אחת לשבוע, אבל וולבו צופה שההיקף יגדל בגלל הביקושים.

ב.מ.וו הפועלת במיזם משותף עם Brilliance הסינית קיבלה אישור ליצוא כלי רכב משני המפעלים המייצרים כ-450,000 כלי רכב בשנה, אולם טרם החליטה על תוכניות יצוא קונקרטיות. הדבר מעיד שב.מ.וו סבורה שרמת הייצור בסין הגיעה לרמה הנדרשת לייצוא למדינות מפותחות.

אולם, לדברי מקור ששוחח עם אוטומוטיב ניוז יורופ, היוזמה לקבלת הרשיון היתה דווקא מהממשלה המעודדת ייצוא. ב.מ.וו הוא אמר תשקול יצוא מסין רק אם היצוא יהיה רווחי.

תגובה ראשונה

תגובה

כתובת האימייל שלך לא תפורסם


*


error: Alert: Content is protected !!