וואלטרי בוטאס מויליאמס למרצדס, יחליף את ניקו רוזברג

  • נהג מרוצים פיני יחליף נהג חצי פיני בקבוצת מרצדס-בנץ.
  • פיליפה מאסה חזר מפרישה לעונה אחת ויוביל את קבוצת ויליאמס.
  • לבוטאס ניסיון רב עם מנוע של מרצדס, אבל הוא עדיין ממתין לניצחון ראשון.
בוטאס. זכה במושב הטוב ביותר כמעט מן ההפקר (דיימלר)
בוטאס. זכה במושב הטוב ביותר כמעט מן ההפקר (דיימלר)

אוטוניוז, 16.01.2017 – וואלטרי בוטאס, נהגה של קבוצת ויליאמס, יחליף את אלוף העולם הפורש, ניקו רוזברג בקבוצת הפורמולה 1 של מרצדס, כך פרסמה הודיעו היום מרצדס ו-וילימאס במקביל. פיליפה מאסה, נהגה הברזילאי הפורש, של ויליאמס, הוזעק למלא את מקומו של בוטאס וימשיך לפחות לעוד עונה אחת בפורמולה 1.

המעבר של בוטאס הוא במידה מסוימת הענות לדרישתו של לואיס המילטון שלא רצה לראות לצידו נהג בכיר דוגמת פרננדו אלונסו או סבסטיאן פטל, שמות שעלו אף הם בשבועות מאז הפתיע רוזברג והודיע על פרישתו. רוזברג יתמנה לתפקיד 'שגריר' של קבוצת הפורמולה מרצדס-AMG פטרונאס.

"אני חושב שיעבור עוד זמן להבין שזה באמת קורה," אמר בוטאס שבשנתיים האחרונות היה על הכוונת של פרארי, או להפך, אבל נשאר בויליאמס.

מרצדס גם הודיעה על המעבר של פסקאל וורליין, בן טיפוחים של הקבוצה, לקבוצת סאובר, שם הוא יחליף את הברזילאי פליפה נאסר ויתחרה לצידו של השוודי מרקוס אריקסון.

בוטאס (27) זינק עד היום ל-77 מרוצי גרנד פרי, סיים תשע פעמים על הפודיום ועדיין ממתין להשגת נצחונו הראשון. הוא התחרה ארבע עונות בשורות קבוצת ויליאמס וצבר 411 נקודות. עונת 2014 היתה הטובה ביותר שלו, במהלכה צבר 186 נקודות וסיים במקום הרביעי באליפות העולם. לבוטאס היכרות טובה עם מנועי מרצדס מאחר שוילימאס השתמשה במנועי מרצדס בשלוש העונות האחרונות.

ויליאמס החזירה את מאסה מפרישה בגלל הצורך בנהג בוגר, מנוסה ובעל היכרות עם הקבוצה, אחרי שהיא החתימה כבר בשנה שעברה את הקנדי הצעיר, לאנס סטרול, כנהגה השני, בעת שבוטאס אמור היה להיות הנהג הבכיר. מאסה, שבמירוץ האחרון בעונה שעברה השלים 250 מרוצי גרנד פרי, חתם על חוזה לעונה אחת.

מרצדס לא ציינה מה הוא משך החוזה של בוטאס.

תגובה ראשונה

תגובה

כתובת האימייל שלך לא תפורסם


*