ואיימו מפתחת משאית אוטונומית, תחרות נוספת לאובר

  • היריבות בין שתי חברות הניידות האמריקניות מתפשטת גם למשאיות.
  • תפתח משאיות לפעולה בטווחים ארוכים בעוד הפעלת משאיות בתחום האורבני תשאר אנושית.
  • נהגי משאיות בארה"ב ובעולם צפויים לאבד מיליוני משרות.

אוטוניוז, 04.06.2017 – ואיימו, זרוע המכונית האוטונומית של אלפאבית, הודיעה שהיא מפתחת משאית אוטונומית. ואיימו נמצאת כיום במאבק משפטי עם אובר, שרכשה בשנה שעבר את Otto, שפיתחה אף היא משאית חשמלית. Otto הוקמה ע"י יוצאי גוגל, ממנה הופרדה ואיימו בשנה שעברה. השבוע פיטרה אובר את את אנתוני לוונדובסקי, שהיה ממובילי פרויקט המכונית האוטונומית של גוגל, ואחר כך של Otto ולבסוף באובר, אחרי שסרב להציג לחברה חומרים שיסייעו להגנתה בתביעה המשפטית של ואיימו.

ואיימו מייעדת את המשאית האוטונומית לפעולה בטווחים ארוכים בעוד פעולות משאיות חלוקה לטווחים קצרים יופעלו ע"י נהגים אנושיים. "אנחנו לוקחים את שמונה שנות הניסיון שלנו בבניית חומרה ותוכנה לנהיגה עצמית ומבצעים בדיקה טכנית כיצד הטכנולוגיה שלנו יכולה להשתלב במשאיות," אמר דובר של ואיימו.

הודעתה של ואיימו מגיעה אחרי שבחודש שעבר פרסמה יחידת המחקר של גולדמן-סאקס, בנק ההשקעות, מחקר לפיו נהגי המשאיות יהיו המפסידים העיקריים מהפעלת משאיות אוטונומיות. להערכת המחקר ב-2030 כ-20% מהמשאיות בארה"ב יהיו חצי אוטונומיות או אוטונומיות מלאות ובעוד 25 שנה יעלמו משרות נהיגת משאיות בארה"ב בקצב של 300,000 בשנה. לפני ארבע שנים היו 4 מ' משרות נהיגה בארה"ב, 3.1 מ' מהן נהגי משאיות שהיו 2% מהמועסקים במשק האמריקני. הדו"ח גם מעריך כי ההשפעות המלאות של משאיות אוטונומיות יתעכבו בגלל תקינה וחקיקה שיתקדמו באיטיות מההתקדמות הטכנולוגית.

לבד מואיימו ואובר גם חברות אחרות עוסקות בפיתוח משאיות אוטונומיות ותנועה של שיירות ב-platooning. דיימלר הציגה כבר לפני שנתיים משאית פרייטליינר עם יכולות נהיגה אוטונומית ובשנה שעברה היא הציגה קונספט למשאית אוטונומית של מרצדס שהיא צופה את הפעלתה ב-2025.

תגובה ראשונה

תגובה

כתובת האימייל שלך לא תפורסם


*