השקת מודל 3 מתקרבת ומניית טסלה מתרסקת

  • מניית טסלה צנחה אתמול (ד’) ביותר מ-7%.
  • אחרי שהגיעה לשיא ב-23 ביוני צנחה המניה בכ-15%.
  • מחר תרד מפס הייצור המודל 3 הראשונה.
התרסקות מניית טסלה בחמישה הימים האחרונים
התרסקות מניית טסלה בחמישה הימים האחרונים

אוטוניוז, 06.07.2017 – מניית טסלה התרסקה ביותר מ-7% במהלך יום המסחר אתמול (ד’) אחרי שאנליסט של בנק ההשקעות גולדמן זאקס, הוריד את מחיר היעד למניה מ-190 ד’ ל-180 ד’ ושמר על המלצת מכירה למניה. שער המניה נסגר אתמול על 327.09 ד’, ירידה של 7.2%. שווי השוק של טסלה צנח ל-53.7 מיליארד ד’, עדיין גבוה ב-400 מ’ ד’ משווי השוק של ג’י.אמ שעמד אתמול על 52.9 מיליארד ד’.

במפעל טסלה בפרמונט, קליפורניה, אמורה לרדת ביום שישי הקרוב המכונית הראשונה של מודל 3 מפס הייצור, אולם נראה שזה עדיין לא מעורר אופטימיות בקרב המשקיעים, שבשבועות האחרונים שלחו את מניית טסלה לשיא של כל הזמנים, 386.99 ד’ ב-23 ביוני. מכירות נמוכות מהצפוי של מודל S ומודל X ברבעון האחרון, שעליהן דיווחה טסלה בתחילת השבוע, במה שנראה כירידה בגידול לביקוש לדגמים אלה, לצד קשיים בייצור, הביאו למהפך חד בכיוון התנועה של המניה.

“אנחנו ממשיכים לדרג את כ’מכירה’ את המניות של טסלה, כשאנחנו רואים פוטנציאל לירידה בעת השקת מודל 3 ומטרות הייצור של החברה נמצאות בחלק התחתון והמרווחים של החצי השני צפויים לאכזב,” כתב ללקוחות דיוויד טמברינו, אנליסט בגולדמן זאקס, שצוטט ב-Investor Business Daily. “זה מגיע כאשר הביקוש למוצרים המבוססים של טסלה נראה כי נעשה שטוח מעט מתחת לקצב 100,000 בשנה.”

בן קאלו, אנליסט  מרוברט וו. באיירד הוציא דיווח חיובי יותר על המניה, וטען שהיא עדיין יכולה לעלות לשיאים חדשים.

במכתב ללקוחות אמר טמברינו, האנליסט של גולדמן סאקס, שטסלה תשיג בקלות את יעד המכירות החצי שנתי שלה וכינה זאת non event. לדבריו עם תחילת יולי המוקד בטסלה עובר לתחילת ייצור מודל 3. טמברינו צופה שההשקה של מודל 3 תהיה בלוח זמנים איטי ממה שטסלה צופה וגם הביצועים הפיננסיים עד סוף השנה יהיו נמוכים מאלה שוול סטריט מצפה להם.

“בעוד שהמניות נסחרו באופן גבוה משמעותית, מאז שהורדנו את ההמלצה ב-27 בפברואר, בגלל זרם של ידיעות חיוביות, אנחנו עדיין רואים אפשרות לירידה במחיר המניה של טסלה, ככל שאנחנו מתקדמים להשקת מודל 3,” כתב טמברינו.

תגובה ראשונה

תגובה

כתובת האימייל שלך לא תפורסם


*


error: Alert: Content is protected !!