השאפתנות של וולבו: מיליון מכוניות מחושמלות עד 2025, 35% נשים בעמדות ניהול ואפס הרוגים במכוניות וולבו עד 2020

וולבו XC90 T8 Twin, רכב שטח פלאג-אין הייבריד יקר ויוקרתי (וולבו)
וולבו XC90 T8 Twin, רכב שטח פלאג-אין הייבריד יקר ויוקרתי (וולבו)

אוטוניוז, 30.04.2016 – וולבו, יצרנית המכוניות השוודית שבבעלות ג’ילי הסינית, הודיעה שבכוונתה למכור מיליון כלי רכב מחושמלים עד שנת 2025, כך מסרה החברה בדו”ח הבר קיימא 2015 שפורס החודש. זהו אחד מהיעדים השאפתניים ביותר בתעשיית הרכב.

כדי לעמוד במטרה זו וולבו מפתחת שתי טכנולוגיות חשמול, BEV (מכונית חשמלית על מצבר) ופלאג-אין הייבריד (PHEV). בוולבו סבורים כי פיתוח שני קונספטים אלה, שישווקו בדגמים שונים ובגדלים שונים, יביא להשגת יעד המכירות של מיליון יחידות על 2025. וולבו השיקה את דגם ההייבריד הראשון שלה, וולבו XC90 T8 לפני פחות משנתיים והחברה מקווה למכור 10,000 יחידות בשנה (כולל אלפי יחידות בסין, במידה וממשלת סין תעניק תמריצים) מדגם יקר ויוקרתי זה. בעתיד וולבו מתכננת לשווק כל אחד מדגמיה בשתי גרסאות פלאג-אין הייבריד ובגרסה חשמלית. כלי הרכב החשמלי הראשון של וולבו צפוי להגיע לשוק ב-2019. “זה עומד להיות אתגר, אבל וולבו רוצה להיות בחוד החנית של המעבר לכלי רכב חשמליים והיעד הינו שאפתני אך מכוון,” אמר הייקן סמואלסון, נשיא ו-CEO של וולבו.

[Best_Wordpress_Gallery id=”25″ gal_title=”וולבו XC90 T8 Twin”]

קידום נשים ואפס הרוגים

תחום נוסף שבו וולבו שואפת לגלות חלוציות הוא בשילובן של נשים בחברה, שהודיעה על כוונתה לאייש משרות בכירות ע”י נשים בהיקף של 35% עד לשנת 2020.

יעד שאפתני, שנראה קשה יותר להשגה מחישמול כלי רכב, הוא כי עד 2020 לא יהיה אדם אשר יהרג או יפצע באופן אנוש במכונית וולבו. בנוסף לכך, וולבו הודיעה שעד 2025 הפעילות של מפעליה לא תגרום לפליטת גזי חממה (climate neutral).

וולבו מכנה את המדיניות החדשה “OMTANKE” שבשוודית משמעות המילה היא “אכפתיות”. “ההתחייבות החדשה בנוגע לאחריות הסביבתית, משקפת את האמונה הבסיסים של וולבו שגם אנחנו צריכים לצמוח בצורה אחראית,” הוסיף סמואלסון.

(מיתר ינאי)

תגובה ראשונה

תגובה

כתובת האימייל שלך לא תפורסם


*


error: Alert: Content is protected !!