הרווח מהשכרות לזמן קצר התמוטט, אלבר מקדימה סיום הזכיינות של Thrifty

  • אחרי שבע מ-10 שנות חוזה אלבר מקדימה לסיימו.
  • הוצאות החברה על הזכיינות לא היו משמעותיות לחברה, אבל הרווח המגזרי התמוטט ב-2016.
  • החברה תפעיל השכרות לזמן קצר תחת המותג אלבר.

אוטוניוז, 17.05.2017 – אלבר, חברת הליסינג וההשכרות לזמן קצר, דיווחה היום (ד’) לבורסה, שהיא פועלת כדי לסיים מוקדם מהצפוי את ההתקשרות עם חברת Dollar Thrifty Automotive Group Inc. ומותגיה Dollar Rent A Car ו-Thrifty Car Rental Inc., שתחתם היא השכירה מכוניות לזמן קצר. אלבר נהנתה משירות ההזמנות של Thrifty להשכרות לזמן קצר מתיירים ואנשי עסקים המגיעים לישראל מחו”ל, שכולן הועברו אליה. כאשר תשתחרר אלבר מההסכם היא תהיה פטור מתשלום דמי זכיון, שלדבריה לא היו מהותיים להכנסותיה. אלבר מסרה שהיא מתכוונת להמשיך ולפעול בתחום ההשכרות לזמן קצר באמצעות המותג אלבר.

אלבר קיבלה את הזכיון מ-DATG ב-2010 לתקופה של 10 שנים. בעבר דיווחה אלבר שההוצאות בגין ההסכם, היו תשלום חד פעמי, הכנסות מהשכרות לתיירים ותמלוגים בגין כלי רכב להשכרה לזמן קצר, ב”סכום שאינו מהותי ביחס להכנסות החברה.” בנוסף לכך אלבר רשאית לסיים את החוזה בהתראה מראש של 180 יום בהתאם לשיקול דעתה, פעולה שבה היא נקטה כעת.

הכנסות אלבר ממגזר השכרות לזמן קצר לגורמים חיצוניים הסתכמו ב-2016 בכ-305 מ’ ש’, כולל מכירות כלי רכב ששימשו לפעילות, ירידה של 10.9%. ההכנסה מהשכרות בלבד עמדה על כ-222 מ’ ש’ (7.6%+). מהדו”חות של אלבר אי אפשר להסיק מה היה היקף ההכנסות מתיירים, שעליהם משלמת החברה דמי זכיון ל-Thrifty. הרווח המגזרי התמוטט ב-2016 ב-52.7% ל-15.3 מ’ ש’, כולל עסקי מכירות רכב ששימש לפעילות. ב-2016 גדל צי ההשכרות לזמן קצר ב-3.3% ל-7,213 כלי רכב.

אלבר נמנית על החברות המובילות בתחום ההשכרות לזמן קצר ובהן גם שלמה החזקות, אלדן תחבורה, יו.טי.אס (לשעבר קרדן רכב), הרץ, וקל אוטו.

תגובה ראשונה

תגובה

כתובת האימייל שלך לא תפורסם


*


error: Alert: Content is protected !!