הסתיים עידן ברני אקלסטון בפורמולה 1 עם הדחתו ע"י ליברטי מדיה

  • קבוצת ליברטי מדיה השלימה רכישת פורמולה 1 ושינתה את המבנה הניהולי.
  • ברני אלקסטון התמנה ל"יו"ר אמריוטס" ויכהן כיועץ לחברה.
  • צ'ייס קארי יכהן כ-CEO, רוס בראון התמנה למנהל ספורט ומנהל טכני.

אוטוניוז, 24.01.2017 – ליברטי מדיה גרופ השלימה את השתלטותה על פורמולה 1 ובהודעה הראשונה בעקבות ההשתלטות הודיעה על סיום כהונתו של ברני אקלסטון כבוס של הסידרה. אקלסטון (86), שבמשך 40 השנים האחרונות הפך את הסידרה הצנועה למדפסת כספים ובעצמו הפך למיליארדר, התמנה ל"יו"ר אמריטוס" של הארגון, תואר שאין מאחוריו דבר.

דלטה טופקו, חברת האם של פורמולה 1, נרכשה לפי הערכת שווי של 8 מיליארד דולר ע"י ליברטי מדיה גרופ, בראשה עומד צ'ייס קארי, הנשלטת ע"י ליברטי מדיה קורפוריישן, ענקית המדיה האמריקנית. בימים הקרובים יוסב שמה של ליברטי מדיה גרופ ל-Formula One Group.

ליברטי מדיה גרופ רכשה 100% ממניות דלתא טופקו תמורת 3.05 מיליארד דולר במזומן  אתמול (ב'), הנפקת 56 מ' מניות של הקבוצה לגורמים שלישיים תמורת כ-1.51 מיליארד ד'. 19 מיליון מניות נשמרות לקבוצות הפורמולה 1 שיוכלו לרכוש אותן בשישה החודשים הקרובים.

הטריומוויראט החדש: צ'ייס קארי (במרכז) יוביל את פורמולה 1 לעתיד עם רוס בראון (מימין) ושון בראצ'ס (ליברטי מדיה)
הטריומוויראט החדש: צ'ייס קארי (במרכז) יוביל את פורמולה 1 לעתיד עם רוס בראון (מימין) ושון בראצ'ס (ליברטי מדיה)

כשהושלמה העיסקה, בעקבות אישור בעלי המניות של ליברטי מדיה את הרכישה ואישור הפי"א להעברת הבעלות על הסידרה, הודיעה ליברטי מדיה אודות המינויים החדשים בארגון הפורמולה 1. ברני אקלסטון קיבל את התפקיד "יו"ר אמריטוס," כאשר תפקיד ה-CEO אותו הוא מילא עד עתה ימלא מעתה צ'ייס קארי, הבוס של ליברטי מדיה.

בהודעה הרשמית לעיתונות אקלסטון צוטט במשפט שנראה שיצא ממקלדת יחסי ציבור שלאקלסטון אין שליטה עליה. "אני גאה בעסק שבניתי במשך יותר מ-40 השנים האחרונות וכל מה שהשגתי בפורמולה 1 ורוצה להודות לכל המארגנים, הקבוצות, הספונסורים, חברות הטלוויזיה שעבדתי איתם," צוטט כאומר אקלסטון. "אני מרוצה מאד שהעסק נרכש ע"י ליברטי שמתכוונת להשקיע בעתיד הפורמולה 1. אני בטוח שציי'ס יבצע את תפקידו באופן שיהיה לטובתו של הספורט."

"אני הודחתי היום," אמר אקלסטון לאוטו מוטור אונד ספורט הגרמני. "זה רשמי, אני לא מנהל את החברה יותר. התפקיד שלי נלקח ע"י קארי."

אל קארי יצטרפו עוד עוד שני אנשי מקצוע במבנה מאורגן ומסודר שאקלסטון מעולם לא פעל בשכמותו. רוס בראון, מהנדס המרוצים שהוביל את מיכאל שומאכר לשבע משבע אליפויות העולם שלו בבנטון ובפרארי ואת ג'נסון בטון לאליפות היחידה של הבריטי והניח את היסודות לקבוצת הפורמולה 1 שהיא היום מרצדס-בנץ, ינהל את הצד הספורטיבי והטכני של הספורט. שון בראצ'ס, לשעבר מנהל ESPN, יהיה אחראי על הצד המסחרי. אקלסטון, שבעת שדיבר השבוע עם אוטו מוטור אונד ספורט עדיין ישב במשרדי FOM במרכז לונדון, ימשיך "להיות זמין כמקור של עצה להנהלת פורמולה 1,"  נמסר בהודעה הרשמית.

תגובה ראשונה

תגובה

כתובת האימייל שלך לא תפורסם


*