המשאית של טסלה זריזה כמו מכונית ספורט, טוען מאסק

  • טסלה מתכננת להציג את המשאית החשמלית בקלאס 8 בסתיו הקרוב.
  • אילון מאסק נהג במשאית על מגרש חניה ומתאר תחושה של מכונית ספורט.
  • הגורר יהיה ברמת המשקל הגבוהה ביותר ועם טווח ארוך, מבטיח מאסק.
טיזר לגורר החשמלי של טסלה (יוטיוב, צילום מסך)
טיזר לגורר החשמלי של טסלה (יוטיוב, צילום מסך)

אוטוניוז, 03.04.2017 – אילון מאסק הציג בשיחת ב-TED השבוע טיזר למשאית שטסלה מתכננת להציג לקראת הסתיו הקרוב. בטיזר נראה גורר גדול שמאסק אמר שהוא במשקל הגבוה ביותר [המותר] ובעל טווח ארוך. למשאית, כמובן, הנעה חשמלית, אם כי מאסק לא חשף כל פרטים טכניים אודותיה. מאסק דיבר באריכות, יחסית, על המומנט השטוח של המשאית המאפשר לה, לדבריו, להיות חזקה יותר ממשאית מקבילה עם מנוע דיזל. המטרה העיקרית של המשאית הזו היא להפחית את המשקל שיש לשאת, אמר מאסק.

"זה משהו שחשבו שאינו אפשרי בגלל שחשבו שלמשאית אין מספיק כח, אין לה מספיק טווח," אמר מאסק. "עם הסמי של טסלה אנחנו רוצים להראות שמשאית חשמלית יכולה להשיג מומנט גבוה יותר מכל גורר דיזל. בתחרות משיכת חבל טסלה יגרור את גורר הדיזל במעלה הגבעה."

מאסק, שסיפר שנהג באבטיפוס המשאית על מגרש חניה, תיאר את עקומת המומנט השטוח של המנוע החשמלי שיניע את משאית טסלה והישווה אותו לעקומה "שנראית כמו גבעה" במנוע דיזל. "זה קצת מוזר לבחון אותה. כשנהגתי באבטיפוס המבחן זה באמת מוזר. כי אתה נוהג סביב ואתה כל כך זריז ואתה במשאית ענק. אתה יכול לנהוג אותה כמו מכונית ספורט. אין הילוכים, רק מהירות אחת."

בשלב הראשון המשאית לא תשווק כמשאית אוטונומית. "זה לבטח מקרה שאנחנו רוצים להיות זהירים עם המאפיינים האוטונומיים," אמר מאסק.

אלון מאסק ב-TED (החל מ-19:50)

תגובה ראשונה

תגובה

כתובת האימייל שלך לא תפורסם


*