הממשל האמריקני עומד להודיע על בחינה מחדש של תקנות צריכת דלק

ממשל טראמפ עלול לבטל אחדות מתקנות איכות הסביבה של ממשל אובמה.

צריכה הדלק אינה צפויה להשיג את היעד שנקבע ב-2011

המטרות שקבע ממשל אובמה בתקנות CAFE שעומדות להתבטל (הבית הלבן)
המטרות שקבע ממשל אובמה בתקנות CAFE שעומדות להתבטל (הבית הלבן)

אוטוניוז, 06.03.2017 – הממשל החדש של הנשיא טראמפ צפוי להודיע השבוע על פתיחה למו”מ מחודש על תקני זיהום האויר של כלי רכב לשנים 2022-2025, כך מדווחת רויטרס. מאז בחירתו של טראמפ לנשיאות, וביתר שאת מאז הושבע לתפקידו לפני כשישה שבועות הגבירו יצרניות הרכב את לחציהן את הממשל החדש להשעות או לפחות להקל את התוכניות שאימץ ממשל אובמה.

יצרניות הרכב זכו ככל הנראה לבן ברית בדמותו של המנהל החדש של ה-EPA, סקוט פרויט, שבתפקידו הקודם, כתובע הכללי של מדינת אוקלהומה הגיש תביעות רבות נגד ה-EPA.

בהתאם לדיווח ה-EPA תודיע שבכוונתה לעבוד ביחד עם משרד התחבורה האמריקני על תקני CAFE ומגבלות של פליטות.

יצרניות הרכב טוענות שהתנאים שבהם הן נדרשות לעמוד הן בעלויות ניכרות ואינן תואמות את העדפות הצרכנים.

ב-2011 הגיע ממשל אובמה להסכמה על יצרניות הרכב להגיע לצריכה ממוצעת של 54.5 מיילים לגאלון עד שנת 2025, משימה שתמיד נראתה שאפתנית במיוחד. האדמינסטרציה קבע אז שהשיפור בצריכת הדלק תחסוך לצרנים 1.7 טריליון דולר לאורך חיי המכונית ותעלה לתעשיית הרכב כ-200 מיליארד דולר ב-13 שנים.

תקנות ה-CAFE שקבע ממשל אובמה נתקלו במכשול בלתי צפוי בשנים האחרונות, כאשר צרכני הרכב החלו לעבור בהמוניהם ממכוניות פרטיות וחסכניות יחסית לרכב שטח וקרוסאוברים, שצריכת הדלק שלהם גבוהה יותר. כתוצאה מכך ההערכות כעת מדברות על כך שב-2025 צריכת הדלק תהיה בין 50.8 מייל/גאלון ל-52.6 מייל/גאלון.

תגובה ראשונה

תגובה

כתובת האימייל שלך לא תפורסם


*


error: Alert: Content is protected !!