המזרח תשווק את מכוניות יגואר, מאיר הפסידה את הזיכיון

יגואר F-Pace הקרוסאובר שצריך לעשות שינוי (JLR)
יגואר F-Pace הקרוסאובר שצריך לעשות שינוי (JLR)

אוטוניוז, 22.09.2016 – חברת המזרח זכתה לאחרונה בזיכיון לשיווק מותג יגואר שיעבור אליה מקבוצת מאיר. היצרנית הבריטית יגואר-לנד רובר (JLR) שבבעלות קבוצת טאטא ההודית, העדיפה לרכז את פעילותה מול יבואנית רכב ישראלית אחת, ובהתמודדות בין שתי הקבוצות הישראליות, מאיר שבבעלות משפחות שחר וקז, והמזרח, שבבעלות משפחת עיני, הועדפה האחרונה. עבור המזרח זהו הישג מרשים הפותח פתח ליותר מהכפלת פעילות החברה המשווקת כיום את דגמי לנד רובר. בשנים האחרונות ניסתה המזרח את כוחה גם בשיווק מכוניות סיניות מתוצרת Great Wall אולם שיווקן נחל עד כה כישלון.

המזרח זוכה בזיכיון לשיווק מכוניות יגואר בתקופה שבה המותג הבריטי משלים מהלכים אסטרטגיים שאמורים להקפיץ את היקף מכירותיו באופן משמעותי. מאז רכשה טאטא את JLR מקבוצת פורד לפני שש שנים עסקה הקבוצה בהתארגנות מחדש במטרה לבנות סל מוצרים ייחודי. בתחילה הציגה היצרנית פלטפורמה חדשה ואחר כך את סידרת המנועים החדשה Ingenium, שעד כה נמכרה רק בגירסת דיזל. הקבוצה הציגה גם דגמים חדשים, XE, XF ו-XJ. אולם הדגם החשוב ביותר שהציגה יגואר הוא הקרוסאובר יגואר F-Pace.

השבוע חשפה יגואר גם את גירסת הבנזין הראשונה של סידרת ה-Ingenium, מנוע טורבו בנזין עם שני מגדשי טורבו, 4 צילינדרים ובנפח 2.0 ל’. למנועים מודרניים אלה, ביחד עם ה-F-Pace, הקרוסאובר החדש, פוטנציאל להעניק למכירות יגואר הגלובליות, וגם בישראל, תנופה משמעותית.

דני עיני, מנכ”ל המזרח ומבעלי החברה, אמר בהודעה לעיתונות שבעקבות קבלת זיכיון יגואר החברה צופה להגדיל את פעילותה באורח ניכר. בחודשים הקרובים החברה תארך לתחילת השיווק שיכלול אולם תצוגה חדש לשני המותגים והגדלה ניכרת בכוח האדם. “: “אנחנו גאים ומודים על הבחירה ורואים בכך הבעת אמון בחברה ובפועלה לאורך השנים. הוספת רכבי המותג יגואר תעניק ללקוחותינו מענה מורחב בתחום רכבי היוקרה בישראל,” אמר עיני/

תגובה ראשונה

תגובה

כתובת האימייל שלך לא תפורסם


*


error: Alert: Content is protected !!