החשמל הירוק של רנו: תנסה מערכת טעינה סולארית חכמה בהולנד

אוטוניוז, 14.03.2016 – רנו תספק לעיריית אוטרכט, הולנד, 150 מכוניות מדגם ZOE לצורך מבחנים במערכת ‘טעינה סולארית חכמה’ למכוניות, כך סוכם במכתב כוונות לביצוע הפרויקט שנחתם בשבוע שעבר בעת ביקור מלך ומלכת הולנד בפאריס, לרגל שנת הכלכלה צרפת-הולנד 2015-2016. אוטרכט תשמש מעבדת הניסוי שתופעל ע”י קונסורציום הכולל את החברות ElaadNL שתנהל את התשתיות ומערכת הטעינה החכמה, חברת LomboXnet שתתקין את רשת מסופי הטעינה הציבורית עם חיבור לגריד של 44 ק”ו, ג’נרל אלקטריק שתספק את עמדות הטעינה שיהיו דו כיווניות וגם יוכלו למשוך חשמל ממצבר המכוניות ולהזינו לגריד, Stedin, מפעילת רשת החשמל תהיה מעורבת באיזון בין ביקוש וההספקה ברשת.

השלב הראשון של הפרויקט יקיף הקמה של 1,000 עמדות טעינה סולאריות שיוזנו מ-10,000 פאנלים פוטו-וולטאיים שיותקנו באזור אוטרכט. התקנת התשתיות תתבצע במקביל לפיתוח שירותי נסיעה שיתופית.

בשלב השני של הפרויקט יפותח אקוסיסטם שבו המטענים יזינו את סוללות כלי הרכב או שמצברי המכוניות יזינו את הגריד  בשעות עומס.

המטרה של הפרויקט, לדברי רנו, היא לתרום תרומה משמעותית להפחתה של פליטות פחמן לא רק בתעשיית הרכב אלא גם בסקטורים אחרים שבהם נצרך חשמל. רנו אמורה לספק 150 מכוניות ZOE עד סוף 2017.

ביוני 2015 הציגה LomboXnet את מערכת ה-Smart Solar Charging שמטרתה ליצור גריד ששותפות לו גם המכוניות בטכנולוגיית vehicle-to-grid או V2G. פיתוח אזורי של מערכת כזו יאפשר יצירה ואגירת חשמל נקיות בהיקפים גדולים יחסית. הפרויקט החדש, לדברי רנו, יהווה מעבדה לחשמל ירוק.

תגובה ראשונה

תגובה

כתובת האימייל שלך לא תפורסם


*


error: Alert: Content is protected !!