הושלמה מכירת אופל לפיג’ו-סיטרואן, ג’נרל מוטורס נמחקת מהשוק האירופי

  • העיסקה שפורסמה במרץ האחרון הושלמה.
  • PSA רכשה את אופל תמורת 2.2 מיליארד דולר.
  • צופה לחזרת אופל לרווחיות ב-2020.
לושלר ה-CEO של אופל (משמאל) לוחץ ידיים עם הבוס החדש, טרווארס, מ-PSA (אופל)

אוטוניוז, 01.08.2017 – ג’נרל מוטורס וקבוצת פיג’ו-סיטרואן הודיעו היום (ג’) על השלמת העיסקה שבה נמכר המותג אופל לקבוצת הרכב הצרפתית. “המכירה מייצגת ניצחון לכל בעלי העניין והיא האחרונה והחשובה ביותר בסידרה של פעולות שג’נרל מוטורס ביצועה כדי לחזק את הפעילות העולמית שלה ולמקום את עצמה לעתיד ולשפר באופן מיידי את הביצועים הפיננסיים של הקבוצה,” מסרה ג’י.אמ בהודעה לעיתונות.

מיכאל לושלר, ה-CEO של אופל אמר שבכוונת החברה לחזור לרווחיות 2% עד 2020 ולהגיע למרווח רווח תפעולי של 6% עד 2026.

“אנחנו חוזים בלידת צ’מפיון אירופי אמיתי,” צוטט בהודעה לעיתונות קרלוס טווארס, יו”ר הנהלת PSA. “נסייע לאופל ולווקסהול לחזור לרווחיות ונכוון את הקבוצה לקביעת אבני דרך בתעשיה.”

כדי לציין את העידן החדש באופל צורפו להנהלת החברה ארבע נציגים חדשים, במקום ארבע שעזבו, אחד מאופל, שניים מ-PSA ואחד מחברת הטלקומוניקיישן וודאפון. לושלר מתכנן לאופל מבנה הנהלה רזה יותר, שיקטין את המורכבות ויגביר את מהירות פעילות ההנהלה.

PSA ואופל משתפות פעולה כבר מאז 2012 בפיתוח מספר כלי רכב קטנים, אולם זהו מסוג שיתופי הפעולה המוגבלים שאין להם משמעות רבה בעיסקה כמו זו.

ג’נרל מוטורס השתלטה על אופל ב-1929, כאשר רכשה 80% ממניות החברה ממשפחת אופל והשלימה רכישה של עוד 20% ב-1931. הסכום הכולל שג’נרל מוטורס השקיעה ברכישה היה כ-33 מ’ ד’ שווה ערך היום ל-463 מ’ ד’ (לפי saving.org).

אחרי 88 שנים, רבות מהן רווחיות ואחרות הפסדיות ואחרי שהוטמעה עמוק בתוך ג’נרל מוטורס, נמכרת אופל תמורת 2.2 מיליארד ד’. אולם ג’נרל מוטורס צפויה לבצע הפרשה בסך של כ-5 מיליארד ד’ בגין חובות שונים. גם לכך ג’י.אמ היתה מוכנה כדי לסיים את כאבי הראש הקבועים שאופל בהפסדיה יצרה לג’נרל מוטורס בשני העשורים האחרונים, תופעה שג’י.אמ לא ידעה איך להתמודד עימה. במקביל להשלמת מכירת אופל, ג’נרל מוטורס נמחקת ממפת שוק הרכב במערב אירופה ונדחקת למקום הרביעי בדירוג קבוצות הרכב בעולם.

רכישת אופל תקפיץ את קבוצת PSA למקום השני בדירוג יצרניות הרכב האירופיות לפי מספר מסירות. PSA איבדה מקום זה בשנה שעברה לקבוצת רנו.

תגובה ראשונה

תגובה

כתובת האימייל שלך לא תפורסם


*


error: Alert: Content is protected !!