הושג הסכם עקרוני בין פולקסווגן לרשויות בארה”ב בפרשת הדיזלגייט

אוטוניוז, 21.04.2016 – פולקסווגן הגיעה להסכם עקרונות עם הרשויות בארה”ב בנוגע לפתרון שערוריית מנועי הדיזל המזהמים, דיזלגייט. ההסכם העקרוני נחתם מול משרד המשפטים האמריקני, הסוכנות להגנת הסביבה והנהלת משאבי האויר בקליפורניה (CARB) והיה מעורב בו גם משרד המסחר האמריקני. ההסכם אינו נוגע לתביעות פליליות ולקנסות שעלולים להיות מוטלים על הקבוצה, אלא רק להסדרת יחסיה עם בעלי המכוניות המזהמות.

לפי דיווח באוטומוטיב ניוז ההסכם נוגע ל-480,000 כלי רכב עם מנועי הטורבו דיזל 2.0 ל’ במכוניות פולקסווגן ואודי. הסכם הנוגע למנועי טורבו דיזל בתצורת V6 , נפח  3.0 ל’ בדגמים שונים של קבוצת פולקסווגן, יוצג מאוחר יותר. השופט צ’רלס ברייר, שקיבל את ההצעה אמר שפולקסווגן תציע לרוכשי המכוניות אופציות אחדות ובהן רכישה בחזרה של המכונית, ביטול חכירה ואפשרות לתיקון הליקויים בכלי הרכב. בנוסף לכך בעלי כלי הרכב יקבלו פיצויים משמעותיים, לדברי השופט.

פולקסווגן גם הסכימה להקמת קרן לתיקון הנזקים הסביבתיים שפליטות חנקות החמצן העודפות יצרו וגם תקים קרן לתמיכה במכוניות נקיות.

“פולקסווגן מתכוונת לפצות את הלקוחות באופן מלא ולהחזיר לקדמותו את המצב הסביבתי שנוצר כתוצאה מפליטה עודפת של זיהום דיזל,” מסרה פולקסווגן בהודעה לעיתונות. “כפי שהוסבר בבית המשפט, הלקוחות בארה”ב אינם צריכים לנקוט בכל פעולה משפטית כעת.”

השופט הורה לצדדים להגיע להסכם מפורט עד 21 ביוני והוציא צו איסור פרסום על תוכן המו”מ בין הצדדים. אחרי שההסכם יוגש לבית המשפט ויפורסם יינתן לציבור זמן להגיב עליו לפני שהוא יכנס לתוקף.

החלטתו של השופט בסן פרנסיסקו היום (ה’) עדיין לא שמה תג מחיר ברור על עלות הפרשה לפולקסווגן, אולם כעת כבר ברור שמדובר בסכום דו ספרתי של מיליארדי דולרים.

תגובה ראשונה

תגובה

כתובת האימייל שלך לא תפורסם


*


error: Alert: Content is protected !!