הונדה תשתף פעולה עם גוגל בפיתוח מערכת נהיגה אוטונומית

  • הונדה נכנסה לשיחות עם Waymo לשיתוף פעולה.
  • האם גוגל משתלטת על מערכות מדף לנהיגה אוטונומית?
  • הונדה תעמיד ל-Waymo מכוניות למבחני מערכת.

אוטוניוז, 24.12.2016 – קבוצת הונדה הודיעה על “כניסה לשיחות רשמיות” עם Waymo, הספין-אוף של גוגל למכוניות אוטונומיות, לגבי שילוב מערכות של Waymo בכלי רכב של הונדה. שיתוף הפועל יבוצע בין Honda R&D Co., Ltd, חברה בת של הונדה לבין Waymo.

שיתוף הפעולה הזה ממחישה את הצורך של גוגל בספין אוף שעליו פורסם בשבוע שעבר ושממנו מתפרש שגוגל מוותרת לפחות בשלב זה על פיתוח מכונית לטובת החשה של פיתוח והשקה של מערכות נהיגה אוטונומית שגוגל פיתחה בשנים האחרונות. הלחץ נבע ממה שנראה כהתקדמות מהירה בתחום הנהיגה האוטונומית, עם השקת המכונית ללא נהג של אובר בחודשים האחרונים והצהרות של יצרניות רכב אחדות, וביניהן פורד, ב.מ.וו וג’נרל מוטורס לגבי שילוב מערכות נהיגה אוטנומיות בכלי הרכב.

Waymo משתפת פעולה בתחום גם עם פיאט-קרייזלר, שהעמידה לרשות החברה 100 כלי רכב מדגם פאסיפיקה הייבריד שבהן יותקנו מערכות נהיגה אוטונומית לצורך ניסויים. הונדה הודיעה שיתכן שאף היא תעמיד לרשות גוגל כלי רכב למבחנים.

הונדה, קבוצת הרכב השלישית בגודלה ביפן, הודיעה בעבר על כוונתה להשיק טכנולוגיית מכונית אוטונומית ב-2020, אולם לא הרבתה בפרטים אודות כך. לקבוצות בסדר גודל של הונדה פיתוח המערכת הוא מעמסה כלכלית ואנושית כבדה ולכן נראה שבדומה לפיאט-קרייזלר, קבוצת רכב בגודל דומה, הונדה תעדיף להשתמש במערכת נהיגה אוטונומית המפותחת ע”י חברת טכנולוגיה בעלת אמצעים ניכרים.

תגובה ראשונה

תגובה

כתובת האימייל שלך לא תפורסם


*


error: Alert: Content is protected !!