הודו: פורד בדרך לשיתוף פעולה עם מהינדרה

  • שתי קבוצות הרכב חתמו על מזכר הבנות לבחינת ברית אסטרטגית.
  • קבוצות רכב גדולות אחרות אינן פעילות וזונחות פעילות בהודו.
  • השוק ההודי צפוי להיות לשלישי בגודלו בעולם עד 2020.

אוטוניוז, 19.09.2017 – קבוצת פורד וקבוצת מהינדרה ההודית חתמו על מזכר הבנות לבחינת אפשרות להקמת ברית אסטרטגית במטרה למנף את הפעילות הגלובלית של פורד ואת מודל הפעילות של מהינדרה בהודו. לפורד שלושה מפעלים בהודו והיא מיצואניות המכוניות הגדולות מהתת יבשת, אולם כמו קבוצות רכב גדולות אחרות היא מתקשה להציג רווחיות בפעילות בשוק ההודי. עד 2020, צופה התאחדות יצרניות הרכב ההודית, השוק ההודי, צפוי להיות השוק השלישי בגודלו בעולם, אחרי סין וארה”ב. כיום השוק המגלגל כ-30 מיליארד ד’ בשנה, נשלט ע”י סוזוקי ויונדאי עם כשני שלישים מהמכירות. בשנה האחרונה הודיעה ג’נרל מוטורס על הפסקת פעילותה בהודו בעוד מו”מ לשיתוף פעולה בין קבוצת פולקסווגן, באמצעות סקודה, לבין טאטא, נכשל בחודש שעבר.

פורד ומהינדרה שיתפו פעולה מתחילת שנות ה-90′ ועד 2005, אולם ללא הצלחה ניכרת. מהינדרה נחשבת ליצרנית כלי הרכב השימושיים (utility) הגדולה בהודו ושיתוף פעולה עימה יאפשר לפורד למנף את הפריסה של מהינדרה כדי למכור ברחבי הודו. מהינדרה תנצל את הנוכחות של פורד בשווקים מתעוררים כדי לקדם את מכירותיה בהם.

“פורד מחויבת להודו והברית הזו יכולה לעזור לנו לספק את כלי הרכב והשירותים הטובים ביותר ללקוחות, תוך צמיחה ברווחיות בשוק הרכב החמישי בגודלו בעולם”, אמר בהודעה לעיתונות ג’ים פארלי, סגן נשיא פורד ונשיא שווקים גלובליים.

לפורד זו ההודעה הגדולה והמשמעותית הראשונה מאז ג’ים האקט התמנה ל-CEO של הקבוצה בעקבות הדחתו של מרק פילדס.

תגובה ראשונה

תגובה

כתובת האימייל שלך לא תפורסם


*


error: Alert: Content is protected !!