הבוס של פורד לטראמפ: סכנה למיליון מקומות עבודה ללא שינוי בתקנות זיהום

  • יצרניות הרכב האמריקניות מנסות להשיג מטראמפ הקלות בתקנות צריכת הדלק.
  • טראמפ, שכבר החל ביוזמות הפוגעות בסביבה, לא יתקשה להענות לבקשה.
  • תסמין שטוקהולם של מרק פילדס ושיתוף הפעולה עם טראמפ, מתחיל להזכיר את שיתוף הפעולה של התעשיה הגרמנית עם הרייך השלישי.
מרק פילדס, הבוס של פורד, מודיע על החלטת פורד לבטל השקעה במכסיקו ולהשקיע בארה"ב ב-3 בינואר השנה. האם פילדס לקה בסינדרום שטוקהולם? (פורד)
מרק פילדס, הבוס של פורד, מודיע על החלטת פורד לבטל השקעה במכסיקו ולהשקיע בארה”ב ב-3 בינואר השנה. האם פילדס לקה בסינדרום שטוקהולם? (פורד)

אוטוניוז, 29.01.2017 – מרק פילדס, נשיא ו-CEO של פורד, ניסה לנצל רצון טוב מצדו של נשיא ארה”ב, דונלד טראמפ, בעקבות החלטותיהן של יצרניות הרכב בארה”ב להגביר השקעות בארה”ב ולהגביל השקעות במכסיקו, כדי לקבל הקלות ברגולציית זיהום. בפגישה עם הנשיא שנערכה בשבוע שעבר, בהשתתפות שלושת ראשי יצרניות הרכב הגדולות בארה”ב, אמר פילדס לטראמפ ישירות שמיליון משרות יעמדו בסכנת חיסול אם תקנות צריכת הדלק לא יישרו קו עם המגמות בצריכת רכב. פילדס היה הדובר הראשי לעיתונות בעת שראשי שלוש יצרניות, שבנוסף לפילדס כללו גם את מרי בארה, הבוסית של ג’נרל מוטורס וסרג’יו מרקיונה, הבוס של פיאט-קרייזלר יצאו מהפגישה.

אולם לדברי פילדס ראשי התעשיה לא ביקשו ביטול של תקנות צריכת הדלק אלא התמקדו בשילוב של תקינות ממשלתיות שונות שיתחשבו בדרישות הצרכנים.

פילדס, שדיבר בכנס השנתי של הדילרים בארה”ב, NADA, צוטט כאומר ש”אנחנו חושבים שתקן לאומי אחד לצריכת דלק הוא חשוב מאד. פילדס ציטט מספר סקרים, אולם לא ציין אף אחד מהם, כמנבאים את התוצאות של התקנות שעיבד הממשל הקודם. פילדס, שצוטט באוטומוטיב ניוז, אמר שהמשרות עלולות “להיות בסכנה אם לא אל תינתן לנו רמה מסוימת של גמישות – להתאים אותה למציאות של השוק. כך שזה באמת הידהד.”

האם פילדס לקה בסינדרום שטוקהולם?

פילדס, כך נדמה לקה בסינדרום שטוקהולם (שבו הקורבן מאמץ את עמדתו של הסחטן). במהלך מערכת הבחירות טראמפ תקף את פורד פעם אחר פעם בגין החלטתה להשקיע 1.6 מיליארד ד’ בהקמת מפעל מכוניות במכסיקו. פילדס אף פעם לא מצא את התגובה הנכונה להתקפות הדמגוגיות של טראמפ ופרשנים ציינו לא פעם את כשלונו להעמיד תשובה נאותה לפופוליזם האכזרי של טראמפ.

מאז בחירתו של טראמפ הודיעה פורד על ביטול ההשקעה במכסיקו, בטענה שההחלטה היתה מתקבלת גם ללא הלחץ הגובר של טראמפ, והודיעה שתשקיע בארה”ב 700 מ’ ד’ ותיצור 700 משרות חדשות. כעת פילדס, הקורבן הגדול ביותר של מתקפתו של טראמפ, מנסה להשיג הטבות לקבוצת פורד וליצרניות רכב נוספות, על חשבון זיהום הסביבה ונוקב בנתון שעל פניו נראה מופרז לחלוטין, רק כדי להקטין את השקעות יצרניות הרכב במו”פ ולהגדיל את רווחיהן (וכמובן את הבונוסים של המנהלים).

יצרניות הרכב האמריקניות מוכרות בעיקר את כלי הרכב המזהמים ביותר, טרקאס, פיקאפים ורכבי שטח, ולכן יתקשו יותר מיצרניות הרכב היפניות והאירופיות, לעמוד בתקנות הדלק המחמירות שכפה עליהן ממשל אובמה.

מתחיל לדמות לרייך השלישי

התנהגותו של פילדס מתחילה להזכיר את אלה של מנהלים בכירים בתעשיית הרכב הגרמנית ברייך השלישי, שהפנימו מהר והיטב את המטרות של המשטר ושיתפו פעולה עם אדולף היטלר והמשטר הנאצי באופן מלא.

בראשית המאה ה-21 ניתן לדרוש עמדה מוסרית יותר מראשי התעשיה (אבל כנראה אין לצפות שהם יעשו זאת מרצונם החופשי).

תגובה ראשונה

תגובה

כתובת האימייל שלך לא תפורסם


*


error: Alert: Content is protected !!