דנסו וטושיבה יפתחו אינטליגנציה מלאכותית מבוססת Neural Network

  • מערכת deep neural network עדיפה לדברי החברות על לימוד מכונה.
  • המערכת תשיג יכולת זיהוי תמונה כשל מוח אנושי או טובה יותר.
  • טושיבה תיישם את המערכת על מוליכים למחצה שהיא מפתחת ומייצרת.
למעלה תמונת העולם הריאלי, למטה פיענוח התמונה באמצעות neural network (דנסו)
למעלה תמונת העולם הריאלי, למטה פיענוח התמונה באמצעות neural network (דנסו)

אוטוניוז, 19.10.2016 – דנסו, יצרנית הרכיבים למכוניות הגדולה ביפן, וטושיבה, מחברות האלקטרוניקה הגדולות, יפתחו במשותף אינטליגנציה מלאכותית מבוססת רשת עצבים (neural network) במטרה ליצור מערכת זיהוי תמונה (image recognition) שתשולב במערכות עזר לנהג (ADAS) ומערכות נהיגה אוטומטית. שתי החברות ישלבו תכניות פיתוח שכל אחת מהן הפעילה עד כה באופן עצמאי. הטכנולוגיה שהחברות יפתחו מכונה Deep Neural Networ-Intelectual Property (DNN-IP).

האלוגריתם במערכות אלה מחקה את פעילות המוח האנושי והוא יהיה מסוגל לבצע זיהוי “באופן מדויק ואולי אפילו טוב יותר מאשר המוח האנושי,” נכתב בהודעה לעיתונות שפרסמו שתי החברות. לדברי החברות טכנולוגיית ה-DNN-IP עדיפה על הטכנולוגיה הקונבנציונלית המפותחת היום ע”י יצרניות רכב וספקיות לתעשיה, המבוססת על לימוד מכונה (machine learning). באמצעות DNN-IP ניתן למשל לזהות לא רק הולכי רגל אלא גם את תנועותיהם, מעשיהם ולהעריך את כיוון ההתקדמות שלהם ולהסיק האם הם בסכנת פגיעה במכונית. לעיבוד הזיהוי במהירות ופיענוח התנועות יש צורך במעבדים חזקים במיוחד ובשנים האחרונות דנסו העוסקת בפיתוח הטכנולוגיה הזו כבר מספר שנים, שיתפה פעולה עם Nvidia יצרנית השבבים והשתמשה בשבבי ה-GPU. שיתוף הפעולה החדש עם טושיבה נועד להאיץ את הפיתוח וההפצה המסחרית של הטכנולוגיה.

טושיבה מפתחת ומייצרת מוליכים למחצה, והציגה בעבר את ה-TMPV7608XBG, צ’יפ ממשפחת TMPV760 לשימושים אוטומוטיביים. צ’יפ זה מסוגל לזהות הולכי רגל בתלת מימד בשעות החשיכה באמצעות מצלמת מונו והוא תומך כסטנדרט במאפייני ADAS כמו בלימת חירום אוטונומית, שמירת נתיב, סיוע אורות גבוהים, התראה סטיה מנתיב, התראה מתאונה חזיתית וזיהוי רמזורים. הצ’יפ אמור להגיע לייצר סידרתי בסוף 2016.

בנוסף לכך טושיבה גם מייצרת מצלמות ווידיאו שבהם ניתן יהיה להתקין את הצ’יפים שהיא תייצר שיבוסס על הטכנולוגיה המפותחת במעבדות של דנסו.

תגובה ראשונה

תגובה

כתובת האימייל שלך לא תפורסם


*


error: Alert: Content is protected !!