דלק רכב רוכשת את הזכיון לשיווק משאיות ואוטובוסי מאן ממכשירי תנועה ב-120 מיליון שקל

  • דלק רכב הקימה חברה לשיווק משאיות בשיתוף עם קומסקו.
  • דלק רכב תרכוש את זכיון היבוא ומשטח בגודל 21 דונם במעוין שורק.
  • לראשונה חברה בורסאית רוכשת פעילות בשיווק משאיות ואוטובוסים.

אוטוניוז, 22.11.2016 – דלק רכב, יבואנית כלי רכב פרטיים של מאזדה, פורד וב.מ.וו, נכנסת בעוצמה לתחום המשאיות והאוטובוסים. אתמול הודיעה הקבוצה על רכישת הזכיון לשיווק כלי רכב מסחריים, משאיות ואוטובוסים, של מאן, מקבוצת מכשירי תנועה ,תמורת 120 מ’ ש’. בנוסף לרכישת השותפות המוגבלת המשווקת את מוצרי מאן בישראל, תרכוש דלק רכב גם את שטח מקרקעין בגודל של 21 ד’ במעוין שורק, ראשל”צ, ממכשירי תנועה, מי שהחזיקה עד כה בזיכיון לשיווק מאן בישראל. בנוסף ל-120 מ’ ש’ ימשכו בעלי השותפות את כל יתרות הזכות העומדות לזכותן בספרי השותפות המוגבלת כולל השקעתן בה. מכשירי תנועה רכשה את הזיכיון ליבוא מאן ב-2011 תמורת 130 מ’ ש’.

עבור דלק רכב זו כניסה לתחום פעילות  חדש לגמרי. בשנים האחרונות ירדו מכירותיה של דלק רכב בשוק הישראלי ומהמקום הראשון בדירוג היבואניות הוא ירדה עד למקום השישי. לפני מספר חודשים הודיעה דלק מוטורס על זכיה בשיווק משאיות פורד בישראל, אולם לפורד אין פעילות משמעותית בתחום המשאיות באירופה ואין ברשותה משאיות מתקדמות כאלה של יצרניות המשאיות האירופיות. לצורך פעילותה בשיווק משאיות, תחום שבו אין לה מומחיות, נכנסה דלק מוטורס לשותפות בחלקים שווים עם קבוצת קומסקו. השותפות הזו היא גם זו שתשווק את מוצרי מאן.

עבור מכשירי תנועה זו יציאה מתחום פעילות נוסף, אחרי שבשנים האחרונות היא מכרה את הזכיון לשיווק מכוניות פורשה ומכוניות קרייזלר לאורכיד ספורטס קאר ולסמל”ת בהתאמה.

העיסקה טרם הושלמה ומותלה בין השאר באישורו של הממונה על ההגבלים העסקיים ואישור חברת מאן.

חברה ציבורית בתחום המשאיות והאוטובוסים

רכישת מאן ע”י דלק רכב תביא בפעם הראשונה את שוק המשאיות לבורסה הישראלית והמספרים העומדים מאחורי מכירות משאיות ואוטובוסים ייחשפו. בתשעה החודשים הראשונים של השנה דורגה מאן במקום הרביעי במסירות אוטובוסים ומיניבוסים עם 280 יחידות גידול של 12.4% בהשוואה לתקופה המקבילה ופלח שוק של 8.9%. נתונים אלה הם ירידה בהשוואה ל-2015 מאחר ששוק האוטובוסים גדל בתשעה החודשים הראשונים של השנה בכ-42%. כל האוטובוסים של מאן שנמכרו הם במשקל מעל 12 טון ובקטגוריה זו החזיק המותג בפלח שוק של 15.5%. מכירות מאן נהנו ככל הנראה גם מאחזקותיה של מכשירי תנועה במפעילת התחבורה הציבורית מטרופולין. לעומת זאת המעמד הכמעט מונופוליסטי שהיה לאוטובוסים של מאן במכירות לחברת דן הופר בשנה האחרונה, כאשר מאן רכשה מאות אוטובוסים מיצרניות סיניות לפעילותה באשכולות תחבורה ציבורית בדרום המדינה.

בתחום המשאיות מאן מכרה בתשעה החודשים הראשונים של השנה 425 כלי רכב, גידול של 25% בהשוואה לתקופה המקבילה 2015, רובם במשקלים שמעל 18 טון.

 

תגובה ראשונה

תגובה

כתובת האימייל שלך לא תפורסם


*


error: Alert: Content is protected !!