דלפי תפעיל שירות מוניות אוטונומיות ניסיוני בארה"ב, אירופה

  • חברת הטיר 1 מתכננת להודיע בשבועות הקרובים על פרויקט ניסויי באירופה.
  • תרחיב את היקף הפרויקט בסינגפור, שהחל בשנה שעברה.
  • מתכננת להשתמש החל מסוף השנה במכוניות חשמליות במקום מנועי בעירה פנימית.

אוטוניוז, 15.05.2017 – דלפי אוטומוטיב מתכננת להשיק עוד השנה שירות מוניות אוטונומיות האחד בארה"ב והאחד באירופה, דיווח האוטומוטיב ניוז. בתוך ארבע שבועות החברה מצפה להודיע על תוכניותיה לארה"ב שם היא תפרוש מכוניות אוטונומיות בבוסטון או בפיטסבורג. דלפי תכננה להודיע על התכנית בסוף השנה שעברה, אולם התכניותהתעכבו בגלל שנדרש יותר זמן לשיחות עם שותפים פוטנציאלים מסר לאתר האינטרנט גלן דה ווס, ה-CTO של החברה.

דלפי מפעילה היום מכונית אחת בשירות דומה בסינגפור אותו היא מתכוונת לתגבר בעוד שתי מכוניות השנה.

דלפי שואפת להתחיל בהפעלת השירות בארה"ב בדצבמר והיא מתכננת להודיע על הפעלת שירות דומה גם באירופה, ככל הנראה בלוכסמבורג או בצרפת. לדברי דה ווס שימוש בשירותי ride hailing מאפשר את האופן הטוב ביותר לבחון כלי רכב בטכנולוגית אוטונומיות מאחר שהם מפחיתים את עלות הנהג ומבוקרים באופן מרכזי. בנוסף לכך נהגים שאינם מיומנים ברכב אוטונומי אינם רשאים לפקח עליו, מאחר שיש סכנה שכאשר הם יצטרכו לקחת שליטה על כלי הרכב הם יבצעו "משהו טפשי," לדברי דה ווס. בעתיד, הוא אמר, שיתכן שיהיה הגיוני לפתח מכונית ללא הגה ודוושות, כמו שעשתה גוגל, אבל דלפי אינה עושה זאת כעת. בנוסף לכך דלפי מתכננה להעביר את צי מכוניות הניסוי שלה למכוניות חשמליות בסוף השנה הזו או תחילת השנה הבאה.

דלפי משתפת פעולה עם מובילאיי ועם אינטל בפיתוח מערכת נהיגה אוטונומית. לאחרונה השקיעה דלפי בשתי חברות ישראליות, אוטונומו ו-ולנס.

 

 

תגובה ראשונה

תגובה

כתובת האימייל שלך לא תפורסם


*