דיימלר תשקיע 10.7 מיליארד דולר בפיתוח מכוניות חשמליות

  • קבוצת הרכב הגרמנית מצפה לייצר 10 דגמים על פלטפורמה אחת.
  • שלושה מהדגמים יהיו במותג סמארט.
  • בזכות מצברים גדולים יותר טווח הנסיעה יגיע ל-700 ק"מ.
Generation EQ, דגם הקונספט החדש של מרצדס בנץ (דיימלר)
Generation EQ, חצי מיליון מכוניות חשמליות ב-2015 (דיימלר)

אוטוניוז, 28.11.2016 – קבוצת דיימלר עומד להשקיע 10.7 מיליארד ד' במחקר ופיתוח ובייצור מכוניות חשמליות כך אמר בראיון לעיתון גרמני  תומאס וובר, מנהל המו"פ וכלי הרכב החשמליים בקבוצה. "עד 2025 אנחנו רוצים לפתח 10 מכונית חשמליות שיתבססו על אותה ארכיטקטורה," אמר וובר לעיתון שטוטגרטר צייטונג. "כדי להשיג זאת עלינו להשקע עד 10 מיליארד יורו." דיימלר צופה שבאמצע העשור הבא מכירות כלי רכב חשמליים יתפסו פלח שוק של 15%-25% ובמונחים של היום מדובר בעד חצי מיליון מכוניות בשנה.

וובר מסר ששלושה מהדגמים ימותגו כסמארט, יוצג המותג החשמלי EQ, ובזכות מצברים גדולים יותר טווח הנסיעה של חלק מהדגמים יגיע ל-700 ק"מ. מרצדס הציגה בתערוכת פאריס האחרונה מכונית קונספט חשמלית עם טווח מוצהר של 500 ק"מ.

בראיון אמר וובר שעיקר ההבדל בין המכוניות צריך להיות במאפייני עיצוב פנימיים וחיצוניים אולם רכיבים כמו בלמים, מערכת היגוי ומגבים יכולים להיות זהים לדגמים שונים במטרה לעשות שימוש מרבי ברכיבים מהקיט המודולארי של מרצדס-בנץ. למכוניות תשמר רמת ביצועים גבוהה עם תאוצה מעמידה ל-100 קמ"ש בפחות מחמש שניות וטווח נסיעה מינימלי של 500 ק"מ.

דיימלר, אמר וובר, לומדת מניסיונה במיזמם המשותף הסיני Denza המייצר מכוניות חשמליות. לדבריו ניתן לאבחן שרוכשים שונים רוכשים חבילות מצברים בנפחים שונים. לכן דגמי סמארט, למשל, יצוידו במצברים עם טווח של 150 ק"מ, שיספיק למי שירכשו אותם.

תשתיות חשמל

בשנה האחרונה דיימלר פיתחה את תחום אגירת החשמל בדומה לטסלה, באמצעות השקעה במפעל מצברים הוצעת היצע של מצברים לאגירת חשמל ביתית. וובר אמר שלדיימלר אין כוונה להיכנס לתחום של התקנת תאים פוטו-וולטאיים, כפי שטסלה עשתה עם רכישת סולאר-סיטי, והיא עוסקת בתשתיות חשמל כדי לקדם את המכונית החשמלית, למרות שהעיסוק הזה צריך להיות באחריות רשויות ציבוריות.

דיימלר הודיעה בסוף השבוע שהיא תמשיך לשווק בארה"ב מכוניות דיזל, בניגוד לפולקסווגן שהודיעה שהיא תפסיק את שיווק דגמי דיזל בארה"ב. מכירות דגמי דיזל מהוות פחות מאחוז אחד ממכירות מרצדס-בנץ בארה"ב.

תגובה ראשונה

תגובה

כתובת האימייל שלך לא תפורסם


*