דיימלר משאיות / תשיק משאית אוטומטית בתוך עשור, הקימה יחידת פיתוח

  • Autonomous Technology Group תפתח מערכת נהיגה רמה 4 בתוך עשור.
  • תיושם בכל מותגי המשאיות של דיימלר משאיות.
  • יישום ראשוני בארה"ב בנתינים מוגדרים בין מרכזי לוגיסטיקה.

אוטוניוז, 06.06.2019 – דיימלר משאיות הודיעה על הקמת ארגון גלובלי במסגרת הקבוצה, שיעסוק ב"נהיגה אוטומטית ברמה גבוהה" ויוביל את הקבוצה לפיתוח מערכת נהיגה אוטומטית רמה 4. דיימלר הודיעה על השקעה של חצי מיליארד יורו בפרויקט, שינוהל במסגרת Autonomous Technology Group. תאריך יעד של סוף העשור הבא, נקבע להשקת משאית אוטומטית ברמה 4.

המשימות העיקריות של היחידה החדשה כוללות פיתוח אסטרטגיה כוללת ויישום מפת דרכים לנהיגה אוטומטית. תחת אחריות הארגון תהיה פעילות המו"פ של נהיגה אוטומטית, הקמת תשתית נדרשת לקראת ייצור סדרתי של משאיות אוטומטיות ברמה SAE 4. הארגון יהיה אחראי לכל פעילויות דיימלר משאיות בתחום זה בגרמניה, ארה"ב ובשאר העולם.

צפון אמריקה

את הפעילות החדשה ינהל פטר ווגהאן שמידט, המכהן גם כראש האסטרטגיה בדיימלר משאיות. השוק הראשון ליישום הטכנולוגיה הוא צפון אמריקה. בשלב הראשון, אמר שמידט, מנהל הפעילות, תמוקד הפעילות בפיתוח מערכת נהיגה אוטומטית באזורים מוגדרים, בצירים המחברים מרכזי לוגיסטיקה בארה"ב. הדבר יאפשר שיתוף פעולה עם ארגונים הפועלים באזורים אלה תוך תפירה מדויקת של הנהיגה האוטומטית לצרכיהם. בנוסף לפיתוח מערכת הנהיגה האוטומטית, דיימלר תפתח גם את התשתית והרשת הדרושה למערכת זו, כלומר יחידות בקרה דיגיטליות, בטכנולוגיות 5G או DSRC, שיוצבו לאורך הצירים שבהם יופעלו המשאיות.

בין שאר המטלות הארגון החדש יהיה אחראי לפיתוח השאסי ומערכותיו והתאמתם לנהיגה אוטומטית ואינטגרציה של סנסורים שונים, ראיה, רדאר, ליידאר, במערכות הנהיגה האוטומוטית. חברת Torc Robotics, שדיימלר הודיעה על רכישתה באפריל ועדיין מחכה לאישור הרכישה, תפתח את התוכנה לנהיגה האוטומטית.

תגובה ראשונה

תגובה

כתובת האימייל שלך לא תפורסם


*