דיימלר מרחיבה ניסויים במשאיות חשמליות עם מרצדס ופוסו

  • משאית ה-Urban eTruck תשווק במספר יחידות מצומצם לצורך ניסויים.
  • דיימלר תמסור השנה ללקוחות 150 משאיות פוסו eTruck.
  • ה-Urban eTruck מיועדת לשיווק מסחרי החל ב-2020.
מרצדס Urban eTruck עם שלושה מודולים של מצברים ליתיום יון (מרצדס)
מרצדס Urban eTruck עם שלושה מודולים של מצברים ליתיום יון (דיימלר)

אוטוניוז, 16.02.2017 – קבוצת דיימלר תשיק במהלך 2017 מספר מוגבל של משאיות חשמליות מרצדס Urban eTruck, אותן היא חשפה ביולי האחרון. המשאיות, שימסרו לחברות תובלה לניסוי שיימשך 12 חודשים. תהיינה במשקל כולל מותר של עד 25 טון, יכולת העמסה של 12.8 טון למגוון של שימושים וטווח נסיעה של 200 ק"מ. המשאיות יפעלו בתחומים עירוניים במטרה להפחית באותם אזורים את זיהום האויר. מרצדס משאיות מנהלת מו"מ עם 20 חברות מגרמניה ואירופה הפועלות בתחומים של לוגיסטיקה, אשפה והובלת מזון. מטרת החברה היא להביא את המשאיות לשוק בייצור סדרתי ב-2020.

מטרת הניסוי היא לכייל את המשאית ומערכותיה לפעילות בעולם האמיתי. במהלך הניסוי תתבצע אופטימיזציה של קונספט המשאיית והקונפיגורציה של המשאית החשמלית. הניסויים יכללו משך זמני טעינת חשמל למצברים וניהול טווח נסיעה.

מרצדס תצייד משאיות במשקלי 18 טון ו-25 טון ביחידות קירור, ארגזים סגורים ופלטפורמות שטוחות לסוגי תובלה שונים.

בנוסף לכך דיימלר מתכננת השנה מסירות של 150 משאיות חשמליות מדגם פוסו eCanter ללקוחות באירופה, יפן וארה"ב.

משאית במשקל מרבי מותר עד 25 טון תצויד בשני מנועים חשמליים בהספק של 125 ק"ו כל אחד ומומנט של 500 נ"מ לכל אחד, שלושה מודולים של מצברי ליתיום יון עם תכולה מרבית של 212 קו"ש. ההנעה תהיה לציר האחורי ויכולת העמסה מרבית של 12.8 טון.דיימלר מסרה שפיתוח טכנולוגי מהיר של סוללות מאפשר את הגעת המשאית החשמלית. בין השנים 1997 ל-2025 החברה צופה שעלות מצבר תפחת מ-500 יורו לאחד קו"ש ל-200 יורו וצפיפות האנרגיה תוכפל מ-80 וואט-שעה/ק"ג ל-200 וואט-שעה/ק"ג.

המגבלה של המשאית החשמלית, כפי שעולה מהנתונים הינו היחס שבין המשקל הכולל המותר ליכולת העמסה המרבית. במשאיות רגילות המשקל העצמי הוא כשליש מהמשקל המרבי המותר בעוד במשאית החשמלית המשקל העצמי הוא כמחצית מהמשקל המרבי המותר מה שתורם לבזבוז אנרגיה בהנעת המשאית במקום בשינוע סחורות.

מרצדס Urban eTruck. שני מנועים חשמליים והנעה לציר האחורי (דיימלר)
מרצדס Urban eTruck. שני מנועים חשמליים והנעה לציר האחורי (דיימלר)

תגובה ראשונה

תגובה

כתובת האימייל שלך לא תפורסם


*