דיימלר מצטרפת לפרויקט אינטליגנציה מלאכותית בגרמניה

  • גרמניה מנסה להשיג עמדת השפעה בפיתוח אינטליגנציה מלאכותית.
  • דיימלר תממן מענק לפרופסור בתחום של “יוזמה בטרנספורמציה דיגיטלית”.
  • בפרויקט יועסקו עד 10 פרופסורים ו-100 דוקטורנטים.

אוטוניוז, 27.12.2016 – קבוצת דיימלר הודיעה לאחרונה על הצטרפותה לפרויקט Cyber Valley, הפרויקט הגרמני לפיתוח אינטליגנציה מלאכותית. הפרויקט מנוהל ע”י מכון מקס פלאנק לאינטליגנציה מלאכותית ופעילותו מתבצעת בשני מתקנים, באוניברסיטה של טיבינגן ובאוניברסיטה של שטוטגרט.

דיימלר משווה את המיזם הנוכחי למיזם קודם של אוניברסיטת סטנפורד בעמק הסיליקון בתחום של טכנולוגיה דיגיטלית. התרומה של דיימלר תהיה מענק לתקן של פרופסור ל”יוזמה בטרנספורמציה דיגיטלית.”

המחקר של מכון פלאנק באינטליגנציה מלאכותית אינו מיודע לתחום האוטומוטיבי בלבד, אלא למגוון של שימושים. אולם בין הפרטנרים של הפרויקט ניתן למצוא חברות אוטומוטיביות רבות ובהן ב.מ.וו, פורשה, בוש ו-ZF. שותפה נוספת היא פייסבוק.

אחת ממטרות הפרויקט היא להעניק לגרמניה השפעה בתחום של מהפכת ה-AI הצפויה. “בסייבר וואלי אנחנו מחזקים את נוף הידע בבאדן-וורטמברג ומקדמים נושאי עתיד עיקריים. לאינטליגנציה מלאכותית יש את הפוטנציאל לקחת את הדיגיטציה של תעשיית הרכב לרמה חדשה… התקדמות ביחד לנהיגה אוטונומית והיישומים הפוטנציאלים הרבים לפיתוח, ייצור, מכירות ואפילו שירותי ניידות חדשים נראים מרשימים,” אמרה בהודעה לעיתונות אנקה קליינשמידט, ראש קבוצת המחקר בדיימלר.

מדינת באדן-וורטמברג משקיעה יותר מ-50 מ’ י’ בפרויקט.

מטרת הסייבר וואלי היא “לקדם מחקר ופיתוח אינטליגנציה מלאכותית,” נכתב באתר של הפרויקט. “מערכות אינטליגנטיות מסוגלות להשלים את המעגל של תפיסה, הבנה, פעולה ולימוד. יכולת זאת, שאנשים וחיות רוכשים באופן רגיל, היא חיוני כדי לאפשר התנהגות עצמאית בסביבות מורכבות ודינמיות.”

בסייבר וואלי יועסקו במחקר 10 משרות של פרופסור, חברת רוברט בוש מממנת אחת מהן, ועד 100 סטודנטים לתואר ד”ר.

תגובה ראשונה

תגובה

כתובת האימייל שלך לא תפורסם


*


error: Alert: Content is protected !!