דיזלגייט: פולקסווגן ובוש ישלמו עוד 1.6 מיליארד דולר; וינטרקורן נחקר

  • פולקסווגן ובוש מנסות לשים את הדיזלגייט מאחוריהן עם עוד הסכם פיצויים וקנסות.
  • פולקסווגן התחייבה לשלם 25 מיליארד דולר ולרכוש בחזרה חצי מיליון מכוניות בארה”ב.
  • מרטין וינטרקורן, הבוס הקודם של החברה, נחקר בחשד שידע יותר מאשר סיפר.

אוטוניוז, 02.02.2017 – קבוצת פולקסווגן ויצרנית הרכיבים בוש, הגיעו להסכמים עם הממשל הפדראלי בארה”ב ולקוחות פרטיים לתשלום פיצויים וקנסות בגובה 1.6 מיליארד ד’ בפרשת הדיזלגייט.

פולקסווגן תשלם 1.2 מיליארד ד’ לבעלי כ-78,000 מכוניות ממותגי אודי, פולקסווגן ופורשה עם מנועי טורבו דיזל V6 בנפח 3.0 ל’. בעלי מכוניות משנות הדגם 2009-2012 יוכלו למכור את מכוניותיהם בחזרה לחברה. התוכנית כוללת הצעה של רכישה חוזרת של המכונית בתוספת פיצוי בגובה 7,500 ד’. שיבחרו לתקן את מכוניותיהם יקבלו פיצויים בגובה של 7,000-16,000 דולר. במידה וביצועי המכונית יפגעו מהתיקון יפוצו בעלי הרכב בעוד 500 ד’.

ממסמכי ההסדר עולה שבמידה התיקון שהציעה פולקסווגן לא יאושר ע”י הרגולטורים, החברה תאלץ להוציא סכומים גדולים הרבה יותר, מעל 4 מיליארד ד’, כדי לתקן את התקלות ולפצות את בעלי כלי הרכב.

בוש חתמה על הסכם נפרד לתשלום פיצויים בסך 327.5 מ’ ד’ לכלי רכב עם מנועי טורבו דיזל 2.0 ל’ ו-3.0 ל’. בהודעה לעיתונות בוש אמרה שהיא אינה מודה בחלקה בפרשה, אולם היא רוצה לסגור את הפרשה ולהתמקד ב”תהליכי שינוי.”

פולקסווגן בכל מקרה צפויה להודות ולהיות מורשעת באישומים פליליים בארה”ב.

לפי האוטומוטיב ניוז עד כה פולקסווגן הסכימה לשלם פיצויים וקנסות בגובה של 25 מיליארד ד’ ולרכוש ברכישה חוזרת 500,000 כלי רכב.

וינטרקורן נחקר

התפתחות אחרת בפרשת הדיזלגייט התרחשה בשבוע שעבר, כאשר מרטין וינטרקורן, שעמד בראש קבוצת פולקסווגן לאורך כל תקופת הדיזלגייט, זומן ע”י משרד התובע הכללי בברונסויק, גרמניה, לחקירה בחשד לרמאות. לדברי החוקרים יתכן שוינטרקורן ידע אודות המניפולציה של הנתונים מוקדם יותר ממה שהוא הודה עד כה. במקביל פשטה התביעה על עשרות בתים פרטיים ומשרדים בחיפוש אחר מסמכים שיזרקו אור על הפרשה. מספר החשודים הנחקרים עלה מ-21 ל-37.

עם התפטרותו, בספטמבר 2015, הכחיש וינטרקורן שידע על הרמאות.

תגובה ראשונה

תגובה

כתובת האימייל שלך לא תפורסם


*


error: Alert: Content is protected !!