דיווח: תקני זיהום חדשים בישראל מאוקטובר הקרוב

  • ישראל תאמץ את תקינת הפליטות המחמירה שתיושם באירופה.
  • התקינה החדשה עשויה להשפיע בעיקר על מכוניות עם מנועי דיזל.
  • רשות המיסוי ומשרד התחבורה בוחנים את אופן היישום שעתיד להתפרס על מספר שנים.

אוטוניוז, 05.06.2017 – משרדי הממשלה בוחנים את החמרת בדיקות מזהמים מפליטות רכב בהתאם למבחני תקינה חדשים באירופה, כך דיווח הבוקר כלכליסט. החמרת הבדיקות עלולה להביא לתוצאות פליטה גרועות יותר ולכן לצמצום הטבות המס הירוק המעניקות הנחות במס קניה של עד 16,500 ש’ לכלי רכב רבים. כתוצאה מכך עלולים כלי רכב אחדים להתייקר.

השיטה החדשה תיכנס לתוקף כבר בספטמבר הקרוב, במקביל להתחלת הפעלתה באירופה והיא תחול על כלי רכב חדשים לגמרי ולא על כאלה שכבר משווקים, כך שהשפעתה תהיה לטווח הבינוני והארוך.

בתקן החדש רמת הפליטה המרבית המותרת של תחמוצות חנקן (NOx), המזהם העיקרי במנועי דיזל, תהיה 80 מ”ג/ק”מ לעומת 120 ג’/ק”מ כיום.

האיחוד האירופי פתח בשורה של צעדים להחמרת בדיקות פליטות ממנועי בעירה פנימית בעקבות פרשיית הדיזלגייט שהתפוצצה בספטמבר 2015 עם מכוניות הדיזל של קבוצת פולקסווגן ומאז התפשטה לקבוצות רכב אחרות. אולם הפרשה נוגעת בעיקר למנועי דיזל שכמעט ואינם נמכרים במכוניות פרטיות בישראל, כך שהשפעת התקינה החדשה על השוק הישראלי עדיין אינה ברורה.

רשות המסים מסרה לאתר כי “כניסת פרוטוקול בדיקה חדש תיעשה בהדרגה על פני כמה שנים; בשלב הראשון רוב הדגמים ייבדקו לפי השיטה הקיימת”.

ממשרד התחבורה נמסר שהמעבר לשיטה החדשה נבחן בימים אלה.

תגובה ראשונה

תגובה

כתובת האימייל שלך לא תפורסם


*


error: Alert: Content is protected !!