דיווח: על רקע חילוקי דעות כספיים פרופ’ שעשוע התפטר מהאוניבריסטה העברית

 • אחרי עשרות שנים פרופ’ אמנון שעשוע התפטר מהאוניברסיטה העברית.
 • ההתפטרות על רק חילוקי דעות בנוגע לתמלוגים מאינטל/מובילאיי לאויברסיטה.
 • בעבר יושבו חילוקי דעות בנושאי התמלוגים בין מובילאיי והאוניברסיטה.
  אוטוניוז, 16.08.2017 – פרופ’ אמנון שעשוע, סגן נשיא בכיר באינטל ו-CEO של מובילאיי התפטר מהאוניברסיטה העברית על רקע חילוקי דעות בנושא תמלוגים ממובילאיי ואינטל לאוניברסיטה העברית, כך מדווח דה מרקר.
  המחלוקת בנושא התמלוגים התעוררה בתקופה האחרונה, אחרי שאינטל רכשה את מובילאיי בעסקת 15.3 מיליארד ד’. כבר בראשית שנות ה-2000 התעוררו חילוקי דעות בנושאי קנין רוחני בין האוניברסיטה למובילאיי, אולם אלה הגיעו לפתרון בבוררות שנערכה בין כתלי האוניברסיטה. לאורך השנים “יישום”, חברה בבעלות האוניברסיטה לישום פיתוחים מדעיים, הרוויחה כמה עשרות מיליוני דולרים ממכירת מניות מובילאיי.
  אולם כעת, לפי הדיווח, לאור שווי השוק הגדול שבו נמכרה מובילאיי התעורר החשק באוניברסיטה העברית להנות בגדול יותר מעסקה זו.
  25 אנשים ידעו
  המו”מ בין אינטל למובילאיי נערך במהירות, בצוותים מצומצים ו-25 אנשים משתי החברות ידעו אודותיו, מדווח כלכליסט. בראיון עם וונדל ברוקס, נשיא זרוע ההשקעות של אינטל, הוא מספר שאינטל שקלה לרכוש את מובילאיי מספר פעמים, אולם החליטה על כך רק לקראת סוף 2016, אחרי שחברי הדירקטוריון הגיעו למסקנה שמובילאיי דרושה לעסקי אינטל. בהתבסס על חוזים שהיו למובילאיי, אינטל העריכה את שווי החברה ב-10 מיליארד דולר ולכן לקחה הימור בכ-5 מיליארד דולר כדי “שנוכל לנצח בתום הרכב,” צוטט כאומר ברוקס

תגובה ראשונה

תגובה

כתובת האימייל שלך לא תפורסם


*


error: Alert: Content is protected !!