דיווח: מובילאיי סיכמה על שני הסכמים עם שתי יצרניות רכב

פרופ' אמנון שעשוע, מייסד משותף, יו"ר ו-CTO של מובילאיי
פרופ’ אמנון שעשוע, מייסד משותף, יו”ר ו-CTO של מובילאיי

אוטוניוז, 14.05.2016 – מובילאיי הבטיחה שני הסכמים לאספקת מערכות נהיגה אוטונומיות מלאות לשתי יצרניות רכב (OEMs) החל מ-2019, כך דיווח ביום שישי הוול סטריט ג’ורנל, בעקבות ראיון עם פרופ’ אמנון שעשוע, היו”ר ה-CTO של החברה. שעשוע לא חשף מי החברות, אולם אמר שפולקסווגן וג’נרל מוטורס נמצאות בין חמש החברות איתם מתנהל מו”מ לרכישת מערכות לנהיגה אוטונומית על כבישים מהירים כבר ב-2018 כשב-2019 נהיגה אוטונומית תתאפשר בכל התנאים.

לפני כשבועיים, בשיחת ועידה עם אנליסטים, אמר שעשוע שהחברה צופה חתימה על הסכמים לאספקת ציוד עם 4-5 יצרניות רכב “נוספות” “בטווח הקצר”, יתכן שעד מספר חודשים לתוך 2017.  בהמשך אמר שעשוע ש”אני ממתין לסיום ההסכם הסופי עם פולקסווגן ופרטנרים נוספים שאמור להתרחש בחודשיים הקרובים.” וקיצר במקצת את לוח הזמנים. יתכן שעל שני הסכמים חדשים אלה דיבר כעת שעשוע בראיון עם ה-WSJ, אך לא פירט את היצרניות עימם סוכם המו”מ. אולם ניתן להניח שאחת מהן היא קבוצת פולקסווגן.

בשלב זה מובילאיי מספקת לתעשיית הרכב מערכות המסוגלות לבצע פונקציות אחדות של נהיגה אוטונומית ובהם בלימה אוטומטית, בקרת סטיה מנתיב ובלימה אוטומטית במקרה של סכנה להולכי רגל. אולם הם אחדות מאבני הבניה של מערכת נהיגה אוטונומית.

בראיון ציין שעשוע שעדיין יש אתגרים בדרך לפיתוח נהיגה אוטונומית ובהם יכולת מיפוי מהירה שתוכל להתמודד עם שינויים בנתיב הנסיעה. לשם כך מובילאיי החלה השנה בפרויקט REM, שמטרתו יצירת מפה דיגיטלית ועדכנית באמצעות מיקור המונים, מעיין Waze של מיפוי מדויק, כשהמידע יזרום למרכז מיחשוב בענן ממכוניות שיקחו חלק בפרויקט זה. לפרויקט הזה מובילאיי כבר החתימה את פולקסוגן, ניסאן וג’י.אמ.

בשיחת הועידה אמר שעשוע שהחברה בונה מודל של פרויקט ה-REM שיהיה אטרקטיבי מאד לכל יצרניות הרכב כדי שיקחו בו חלק. הדבר נובע מהצורך ב”מיליוני מכוניות שיוכלו ליצור נתונים ולבנות מפות באויר שיוכלו להתעדכן באופן מתמיד.

“אנחנו לא רואים כיצד מכוניות אוטונומיות יתקיימו ללא מפות המתעדכנות באופן מודע. אנחנו לא יכולים להשתמש במפות המתעדכנות פעם בחודש או פעם בשבוע אפילו, הן צריכות להתעדכן באופן רצוף.”

 

תגובה ראשונה

תגובה

כתובת האימייל שלך לא תפורסם


*


error: Alert: Content is protected !!