דיווח: כל הנהלת פולקסווגן נחקרת בגין דיווחי שקר

מרטין וינטרקורן מוביל את הנהלת הקבוצה בסיור בין מכוניות ומשאיות באסיפה השנתית 2015 (פולקסווגן)
מרטין וינטרקורן מוביל את הנהלת הקבוצה בסיור בין מכוניות ומשאיות באסיפה השנתית 2015 (פולקסווגן)

אוטוניוז, 22.06.2016 – התובע הכללי בגרמניה חוקר את כל הנהלת פולקסווגן שכיהנה בעת שפרץ משבר הדיזלגייט בגין אי דיווח מתאים. הכוונה לתקופה שטרם פורסם דבר המשבר ב-22 לספטמבר האחרון. במידה ומידע זה נכון הרי שבין הנחקרים נמצאים גם האנס דיטר פוטש, שהיה אז מנהל הכספים של הקבוצה והיום משמש כיו"ר המועצה המפקחת ומתיאס מולר, שהיה באותה תקופה מנהל מותג פורשה ומכהן היום בתפקיד הבכיר ביותר בקבוצה, יו"ר ההנהלה.

יום קודם דווח שהתובע הכללי של מדינת סכסוניה התחתית חוקרת שני בכירים בקבוצה, אחד מהם מרטין וינטרקורן, מי שהיה יו"ר ההנהלה כשפרץ המשבר ובשנים שקדמו לו. אתמול התברר שהבכיר השני הוא הרברט דיס, מנהל מותג פולקסווגן פרטיות בעת שפרשה הפרשה וגם כיום. דיס הצטרף לפולקסווגן ביולי 2015, חודשיים לפני פרוץ המשבר. אתמול אישרה התביעה שדיס הוא הנחקר השני בפרשה וציינה שעשויים להיות נחקרים נוספים. התביעה חוקרת הפרה של אי גילוי העובדות ומניפולציות בשוק כתוצאה מכך.

היום (ד') תערך בהאנובר האסיפה השנתית של קבוצת פולקסווגן כאשר על הבמה לפני הקהל ישבו בכירים אחדים הנחקרים בגין דיווח חסר ומניפולציות, שזו לשון נקיה לומר שהנהלת פולקסווגן שיקרה למשקיעים, כאשר היא כבר ידעה שמתנהלת חקירה בפרשת פליטות מנועי הדיזל בארה"ב.

תגובה ראשונה

תגובה

כתובת האימייל שלך לא תפורסם


*