דיווח / יו"ר רנו מאיים למנוע שינויים בניסאן, מתחדשת היריבות בין שתי הקבוצות

  • אחרי כישלון הצעת המיזוג עם פיאט-קרייזלר, יו"ר רנו פועל להגברת השפעת רנו בניסאן.
  • רנו הודיעה שלא תיקח חלק באסיפת בעלי המניות של ניסאן, תמנע אישור שינויים במבנה החברה.
  • בניסאן רואים את המכתב כ"חסר אחריות."

אוטוניוז, 10.06.2019 – ז'אן-דומיניק סנאר, יו"ר קבוצת רנו, כתב לניסאן שרנו, המחזיקה ב-43.4% ממניות ניסאן, תעדר מאסיפת בעלי המניות של ניסאן, שאמורה להערך בעוד שבועיים, ובכך תמנע את אישור שינויים בתקנון החברה, שהוצעו בעקבות פרשת גוהן. המכתב, שדווח בפיננשאל טיימס ואושר במקורות אחרים, מהווה תגובת נגד של סנאר נגד ניסאן, שהימנעותה מתמיכה בתוכנית המיזוג בין פיאט-קרייזלר לקבוצת רנו, מנוע החלטה על המיזוג ביום רביעי האחרון. בעקבות כך הודיעה FCA שהיא מושכת את הצעתה. סנאר, שהגה את התוכנית בחשאי, בשיתוף פעולה עם ג'ון אלקן, יו"ר FCA, ושדיווח עליה לניסאן זמן קצר לפני שהיא פורסמה לפני כשבועיים, נפגע ממהלך זה, שהציג אותו כנאיבי וחסר ניסיון בתעשיית הרכב.

מקורבים להנהלת ניסאן תארו את המכתב כ"מקומם וחסר אחריות."

בחודש שעבר קיבל דירקטוריון רנו, בתמיכת סנאר החלטת הצעה להקמת שלוש וועדות, תגמולים, מינויים וביקורת, שיחליפו את המבנה שהיה קיים בתקופתו של גוהן. הצעות אלה חייבות לזכות ברוב של שני שלישים כדי להתקבל. היעדרות של רנו מאסיפת בעלי המניות, תסכל כל אפשרות לאישור ההצעות.

בתקופה הקצרה שסנאר מכהן כיו"ר רנו, הוא ניסה לשפר את היחסים את ניסאן ולקדם את תוכנית המיזוג, שניסאן התנגדה לה בתקופת גוהן. כאשר הוא נהדף ע"י הנהלת ניסאן, הוא פנה למו"מ חשאי עם FCA, מהלך שאותו הכשילה ממשלת צרפת. נראה שבאמצעות המכתב מנסה סנאר לחזק את מעמדה של רנו, ולתבוע לה מעמד של בעלת מניות עיקרית ובעלת השפעה בניסאן, עמדה שנשללה ממנה מאז סולק גוהן מתפקידו.

תגובה ראשונה

תגובה

כתובת האימייל שלך לא תפורסם


*