דיווח: חשד שדיימלר מכרה מעל מיליון מכוניות דיזל עם פליטה גבוהה מהמותר

  • בית משפט בגרמניה הוציא צו נגד דיימלר יצרנית מרצדס-בנץ.
  • חשד שבמנועים הותקן מתקן המתאים את רמת הפליטה למצב הפעולה של המנוע.
  • ירידה במכירות מכוניות דיזל תפגע באפשרות להפחית פליטת דו תחמוצת הפחמן.

אוטוניוז, 13.07.2017 – דיימלר, קבוצת הרכב הגרמנית, מואשמת במכירת למעלה ממיליון מכוניות עם פליטות מופרזות באירופה ובארצות הברית, לפי דיווח של העיתון הגרמני סד-דויטשה צייטונג. העיתון דיווח על צו חיפוש שהוציא בית משפט בשטוטגרט.

לפי הצו בין השנים 2008 ל-2016 נמכרו מעל מיליון מכוניות מדגמים שונים של מרצדס בנץ עם מנועי דיזל שהפליטות בהן היו גבוהות מהמותר.

לפי הצו מדובר במנועי 4 ציל’ מדגמי OM 651 ו-OM 642 שיתכן שהותקן בהם defeat device, סוג של תוכנה המיועדת להקטין את פליטות המנוע כאשר הוא נמצא במבחן בעוד שבזמן נסיעה רגילה הפליטות גבוהות מהמותר.

דובר של דיימלר סירב להגיב על המשך החקירה על ידי התובעים המקומיים, והוסיף כי יצרנית הרכב משתפת פעולה באופן מלא עם השלטונות. החברה לא רואה סכנה על איסור למכירת מכוניותיה.

בשנים האחרונות יצרניות הרכב הגרמניות קידמו את טכנולוגיית הדיזל כאמצעי העיקרי להפחתת פליטות דו תחמוצת הפחמן, אולם שערוריית הדיזלגייט שפרצה ב-2015 פגעה קשות במאמצים אלה בהם השקיעו יצרניות הרכב ויצרניות טיר 1 מיליארדי דולרים.

ירידה במכירות מכוניות דיזל תסכן מסכנת את יעד הפחתת פליטות דו תחמוצת הפחמן שקבע האיחוד האירופי ל-95 ג’/ק”מ ב-2020. ב-2016 הממוצע האירופי היה 118.1 ג’/ק”מ.

תגובה ראשונה

תגובה

כתובת האימייל שלך לא תפורסם


*


error: Alert: Content is protected !!