דיווח: הבוס של אופל עתיד לעזוב את החברה עם השלמת המכירה לפיג’ו-סיטרואן

  • קרל תומס נוימאן הובא לחלץ את אופל מהפסדים מתמשכים.
  • אינו מסכים עם המדיניות של PSA ביחס למכונית חשמלית.
  • עשוי לחזור לקבוצת פולקסווגן.

אוטוניוז, 12.06.2017 – קארל תומס נוימאן, יו”ר מועצת המנהלים של אופל, יתפטר מתפקידו כאשר תושלם רכישת אופל מג’נרל מוטורס ע”י קבוצת פיג’ו-סיטרואן. לפי דיווח בשבועון Frankfurter Allegemeine Sonntang Zeitung נוימאן יודיע על פרישתו המתוכננת בישיבת ההנהלה הבאה ב-22 ביוני.

נוימאן, לפי הדיווח, סבור שרכישת אופל ע”י PSA הוא צעד נכון, אולם מסתייג מגישתה המסויגת של PSA לניידות חשמלית. בחודש מרץ, כאשר נחשפה העיסקה, דווח שאחת מההצעות של נוימאן ל-PSA היתה להפוך את אופל למותג מכוניות חשמליות בלבד, בהתאם לתוכנית שאותה הוא כבר הכין.

למרות שבהודעות הראשונות קרלוס טווארס, הבוס של PSA אמר שנוימן יישאר בתפקידו והסכמה על כך לא תהווה מכשול, נראה כעת שנוימן, שהובא לחלץ את אופל ממשבר מתמשך, יעזוב את המותג. הגרמנים חוששים שהצרפתים ינהלו את אופל באופן ריכוזי כך שהניהול יעשה מצרפת ולא מרסלסהיים.

נוימאן מנהל את אופל מאז 2013 ועתידו עדיין אינו ידוע, אם כי יש שמועות שהוא יחזור לקבוצת פולקסווגן, ממנה הגיע לאופל. אחת האפשרויות היא שנוימאן יחליף את רופרט שטאדלר, יו”ר הנהלת אודי. שטאדלר נמצא לאחרונה תחת לחץ בגלל ממצאים הקושרים את אודי לדיזלגייט. בראיון לאוטוווכה הגרמני אמר שטאדלר שמשבר הדיזל גזל ועדיין גוזל משאבים מהקבוצה. “אני עדיין משוכנע שנקטנו בצעדים הנכונים,” צוטט שטאדלר.

בשבוע שעבר דיווחו אמצעי התקשורת בגרמניה שיתכן שעיסקת הרכישה תושלם עד 31 ביולי, התאריך המוקדם ביותר האפשרי.

תגובה ראשונה

תגובה

כתובת האימייל שלך לא תפורסם


*


error: Alert: Content is protected !!