דיווח: אובר הפסידה יותר ממיליארד דולר ברבעון הראשון

אוטוניוז, 28.08.2016 – אובר הפסידה בחצי הראשון של 2016 1.27 מיליארד ד’, כך מדווחת סוכנות בלומברג. הדיווח מתבסס על שיחת ועידה רבעונית שאובר מקיימת עם משקיעיה ובה היא מדווחת את ההתפתחויות הפיננסיות. ברבעון הראשון רשמה אובר הפסד תפעולי של 520 מ’ ד’ וברבעון השני מעל 750 מ’ ד’. עיקר ההפסדים נרשמו בגלל סובסידיות שאובר מעניקה לנהגיה.

ההפסדים שאובר צברה עד כה גדולים מאלה של חברות טכנולוגיה אחרות והם צפויים להימשך גם בשני הרבעונים הקרובים. ב-2015 אובר הפסידה 2 מיל’ ד’ ובשבע שנות קיומה הפסידה החברה 4 מיל’ ד’.

חלק ניכר מההפסד של אובר נגרם מפעילותה בסי, אם כי ברבעון השני החברה הפסידה גם בארה”ב. הפעילות בסין הסתיימה אחרי שבחודש שעבר מכרה אובר את פעילותה שם למתחרתה הגדולה יותר במדינה, -Didi Chuxing, תמורת 17.5% ממניות החברה הסינית ומיליארד דולר במזומן.

אובר, המוערכת ב-69 מיל’ ד’, גייסה מאז תחילת פעילותה 16 מיל’ ד’  והיא עדיין נזילה מאד עם 8 מיל’ ד’ בבנק, קו אשראי של 2 מיל’ ד’, הלוואה של 1.2 מיל’ ד’ ובשבועות הקרובים היא אמור לקבל מיליארד דולר מדידי.

“לא ניתן למצוא חברות טכנולוגי שיכולות להפסיד כל כך הרבה כסף במהירות כזאת,” אמר לבלומברג אסות’ דמודראן, פרופסור לעסקים מאוניברסיטת ניו יורק. “זה חסר תקדים שעסק פרטי יגייס כל כך הרבה הון.”

תגובה ראשונה

תגובה

כתובת האימייל שלך לא תפורסם


*


error: Alert: Content is protected !!