דטרויט 2017: עם דגם חדש ודגם קונספט פולקסווגן מנסה לשים מכסה על הדיזלגייט

  • הציגה את הפולקסווגן אטלס, שאמור להכניס אותה לסגמנט הצומח ביותר.
  • הציגה את ה-I.D. Buzz קונספט, שנראה כמו הטרנספורטר הראשון.
  • חשפה את הטיגואן אולספייס, גירסה אמריקנית מוארכת לטיגואן האירופי.
פולקסווגן טייפ 2 מ-1950 (משמאל) ומכונית הקונספט I.D. Buzz בדטרויט (פולקסווגן)
פולקסווגן טייפ 2 מ-1950 (משמאל) ומכונית הקונספט I.D. Buzz בדטרויט (פולקסווגן)

אוטוניוז, 10.01.2017 – בשבוע שבו פורסם שלפחות בכיר אחד בפולקסווגן נעצר בחשד לעבירות בפרשת הדיזלגייט וכאשר דווח שגם ה-FBI חוקר את הפרשה, החלה פולקסווגן במסע חזרה אל לב הקונצזוס האמריקני עם הצגת הפולקסווגן אטלס והפולקסווגן I.D. Buzz קונספט בתערוכת המכוניות של דטרויט. האחרון הוא הצהרה נוסטלגית לא פחות מעתידית בהיותו בן דמותו המוטורי של הפולקסווגן טרנספורטר הראשון שהיה מכלי הרכב הפופולריים ביותר בארה”ב בשנות ה-60′ ובייחוד בקרב ‘ילדי הפרחים’ והביטניקים של התקופה. הראשון הוא כלי הרכב שיצטרך לחלץ את פולקסווגן מהבוץ שבו היא שקעה ב-16 החודשים האחרונים, מאז נחשפה פרשת הדיזלגייט בארה”ב.

האטלס החדש אמור להעניק למותג, שמכירותיו בארה”ב צנחו בשנים האחרונות ושאיבד את כוח הדיזל, להיכנס לפלח השוק הצומח ביותר, קרוסאוברים בינוניים, משפחתיים עם שבעה מושבים. הדגם יגיע עם שני מנועים, האחד טורבו בנזין 4-ציל’ 238 כ”ס והשני בתצורת V6 טורבו בנזין 3.6 ל’ והספק 280 כ”ס. שניהם מצוידים בתיבת הילוכים אוטומטית. מחיר הגרסאות השונות יתחיל ב-30,000 ד’ ויגיע לכ-48,000 ד’.

“האטלס מסמל מסע חדש של המותג פולקסווגן ללב שוק הרכב האמריקני,” אמר היינריך ובקן, CEO פולקסווגן צפון אמריקה.

פולקסווגן אטלס, התחלה חדשה בארה"ב (פולקסווגן)
פולקסווגן אטלס, התחלה חדשה בארה”ב (פולקסווגן)

דגם עכשווי נוסף הוא פולקסווגן טיגואן אולספייס, הגירסה האמריקנית של הדור השני הקרוסאובר הגרמני. הגירסה האמריקנית, על פלטפורמת ה-MQB מגיעה עם בסיס גלגלים ארוך ב-10.7 אינצ’ בהשוואה לגירסה אירופית והוא ארוך ממנה ב-4.4 אינצ’. הארכת כלי הרכב נועדה בעיקר לשפר מרווח תא הנוסעים. הטיגואן אולספייס ישווק עם הנעה קדמית והנעה לכל הגלגלים, 4Motion, ועם מנוע טורבו בנזין 2.0 ל’ 184 כ”ס.

פולקסווגן טיגואן אולספייס. גרסה אמריקנית לטיגואן (פולקסווגן)
פולקסווגן טיגואן אולספייס. גרסה אמריקנית לטיגואן (פולקסווגן)

קונספט לטרנספורטר החדש

המוצר המלהיב ביותר של פולקסווגן בדטרויט השנה היה דגם עם עבר מפואר ועתיד לא ידוע, הפולקסווגן I.D. BUZZ המעוצב באופן דומה להפליא לפולקסווגן טרנספורטר דור 1, כלי הרכב השני שמותג פולקסווגן ייצר ולכן ידוע בשמו הרשמי Type 2.

זו מכונית קונספט חשמלית עם שני מנועים חשמליים, אחד לכל ציר, המבוססת על פלטפורמת המכוניות החשמליות של פולקסווגן MEB. הספק כל אחד משני המנועים עומד על 201 כ”ס וההספק הכולל של שניהם מסתכם ב-369 כ”ס. שני המצברים מוזנים ממצבר ליתיום יון שתכולתו 111 קו”ש וניתן להטעינו ממצב ריק בתוך 30 ד’ ל-80% בעזרת מטען 150 ק”ו. טווח הנסיעה לפי מבחני NDEC עומד על 600 ק”מ.

צילומים: פולקסווגן
בכלי הרכב שמונה מושבים שניתנים לקיפול ולסיבוב על צירם להשגת צורות מגוונות של סידור חלל כלי הרכב. כלי הרכב מבוסס על פלטפורמת ה-MEB XL המאפשרת אורך של כמעט 5,000 מ”מ, או ליתר דיוק 4,942 מ”מ. רוחבו, מימד קריטי לכלי רכב מסוג זה, מגיע ל-1,976 מ”מ והגובה 1,963 מ”מ. בסיס הגלגלים משתרע על 3,300 מ”מ.מערכת המידע מלוח המחוונים מוצגת באמצעות augmented reality באמצעות יחידת תצוגה עילית ובתלת מימד. מערכות האינפוטיינמנט ומיזוג האויר מופעלות מטאבלט שניתן להסרה. בקרי השליטה העיקריים נמצאים על גלגל ההגה.

המצברים ממוקמים מתחת לריצפה לאורכו של כלי הרכב ומנמיכים את מרכז הכובד בנוסף לחלוקת משקל טובה.

תגובה ראשונה

תגובה

כתובת האימייל שלך לא תפורסם


*


error: Alert: Content is protected !!