ג.פ. סין, סיבוב 2 באליפות העולם: המילטון בניצחון ראשון העונה מפול פוזישן שני

 • המילטון במרצדס ניצח ו-ווטל בפרארי סיים במקום השני.
 • המילטון ו-ווטל מדורגים במקום הראשון באליפות העולם עם 43 נקודות.
 • וורסטפאן בזינוק מהמקום ה-17 סיים על הפודיום.

תמונות: דיימלר

אוטוניוז, 09.04.2017 – לואיס המילטון, במכונית מרצדס, שרד שמונה הקפות דרמטיות ראשונות של הגרנד פרי הסיני, סיבוב 2 באליפות העולם בפורמולה 1, כדי להשיג את נצחונו הראשון העונה ולהשתוות במספר נקודותיו לסבסטיאן ווטל בפרארי שסיים במקום השני. שני הנהגים, שבינם לבין עצמם צברו שבע אליפויות עולם, מובילים כאת את אליפות העולם במה שעשוי להתפתח לדו קרב מרהיב בעונת 2017.

המילטון גבר על ווטל במקצה דירוג מרתק בפחות משתי עשיריות השניה, בעת שהאחרון הקדים באלפית השניה בלבד את וולטרי בוטאס עמיתו של המילטון בקבוצת מרצדס. ריקארדו, המהיר משני נהגי רד בול-רנו דורג במקום החמישי בלבד, בפיגור של כ-1.3 שנ’ מהמילטון, הפרש אותו הוא תיאר כגדול מהצפוי.

אחרי שביום שישי שררו תנאי מזג אויר שגרמו לביטול חלק ממקצי האימון, מקצה הדירוג בשבת היה יבש אולם היום (א’) הוזנק המרוץ על מסלול חלקלק שהלך והתייבש. מרבית הנהגים העדיפו לזנק על צמיגי ביניים והמילטון שמר על המקום הראשון לפני ווטל. מקס וורסטפאן, ברד בול-רנו השניה זינק ממקום 17 אחרי תקלה במנועו ב-Q1 של מקצה הדירוג, אבל תנאי מזג האויר הבטיחו להצגה גדולה מנהג הגשם הבולט ביותר כיום.

ואכן וורסטפאן זינק מצוין וטיפס מספר מקומות כבר בהקפה הראשונה, לפני שתאונה סרג’יו פרז בפורס אינדיה ולאנס סטרול בויליאמס-מרצדס שלחה את הקנדי לפרישה מהירה וגרמה לפריסת מכוניות בטיחות ווירטואלית. ווטל מיהר לפיטס להחליף לצמיגי סליקס בעוד המילטון נותר בחוץ. כאשר התחדש המרוץ בהקפה הרביעית התרחשה תאונה של ג’ובנאצי בסאובר על הישורת הראשית והפעם נפרסה מכונית בטיחות. המילטון ניצל זאת להחלפה לצמיגי סליקס וחזר במקום הראשון, כשבינתיים וורסטפאן מתקדם לחמישיה הראשונה וריקארדו התמקם במקום השני. וורסטפאן הצליח לעקוף את ריקארדו בהקפה ה-11, ווטל המתין עוד תשע הקפות עד שעקף את ראייקונן ובהקפה ה-22 עקף באופן מרשים את ריקארדו. ווטל צמצם במהירות על וורטספאן וניצל הדרדרות בצמיגי הסופר סופט של הרד בול כדי להתקיף ולנצל נעילת גלגלים של ההולנדי כדי לעלות למקום השני. העקיפה הזו הולידה את סידרת החלפות הצמיגים השניה, שהמילטון נעל אותה בהקפה ה-36, אחרי שווטל הקדים אותו בהקפה אחת.

פער של כ-8 שניות נשמר שני המובילים באליפות העולם, כשוורסטפאן וריקארדו מדורגים במקומות שלישי ורביעי בהפרש של פחות משניה, כשהם ניהלו מאבק על המקום האחרון על הפודיום וגם על המובילות בקבוצת רד בול. וורסטפאן, שסיים על הפודיום, לקח את ההובלה לפחות אחרי שני הסיבובים הראשונים העונה. ראייקונן סיים במקום חמישי מרוחק, יחסית.

תוצאות:

 1. המילטון (מרצדס)
 2. ווטל (פרארי)
 3. וורסטפאן (רד בול-רנו)
 4. ריקארדו (רד בול-רנו)
 5. ראייקונן (פרארי)
 6. בוטאס (מרצדס)
 7. סאיינז (טורו רוסו)
 8. מגנוסן (האס-פרארי)
 9. פרז (פורס אינדיה-מרצדס)
 10. אוקון (פורס אינדיה-מרצדס)

דירוג נהגים:

 1. המילטון 43 נק’
 2. ווטל 43 נק’
 3. וורסטפאן 25
 4. בוטאס 23
 5. ראייקונן 22
 6. ריקארדו 12
 7. סאיינז 10
 8. מאסה 8
 9. פרז 8
 10. מגנוסן 4
 11. קיוויאט 2
 12. אוקון 1

תגובה ראשונה

תגובה

כתובת האימייל שלך לא תפורסם


*


error: Alert: Content is protected !!