ג.פ. גרמניה: המילטון יוצא לחופשת הקיץ עם יתרון 19 נקודות

המילטון (משמאל) חוגג נצחון כשמימין מקס ורסטפאן שסיים שלישי (Getty Images/Red Bull Content Pool)
המילטון (משמאל) חוגג נצחון כשמימין מקס ורסטפאן שסיים שלישי (Getty Images/Red Bull Content Pool)

אוטוניוז, 31.07.2016 – מי יעצור אל לואיס המילטון? בשלב זה כך נראה רק פגרת הקיץ בת הארבעה שבועות אליה יצאה סידרת אליפות העולם בפורמולה 1, אחרי נצחונו הרביעי ברציפות והשישי בשבעה מרוצים של אלוף העולם, לואיס המילטון, היום (א') בגרנד פרי הגרמני, הסיבוב ה-12 באליפות העולם. "איזה מרוץ, איזה יום גדול," אמר המילטון בסיום, אחרי שזינק למרוץ מהמקום השני על הגריד, עלה למקום הראשון מיד בזינוק ולא איבד אותו אפילו לרגע אחד במהלך 67 ההקפות של הוקנהיים. "לא עשיתי שגיאות, לא נעלתי אף פעם [בלמים]," סיכם המילטון את המרוץ כשהוא מרקד מול המצלמות.

הנצחון של המילטון היה כשלון נוסף של עמיתו לקבוצה, ניקו רוזברג, שזינק מהפול פוזישן, אבל נפל מיד למקום הרביעי שם גם סיים את המרוץ, אחרי שגם ספג עונש עצירה חמש שניות כאשר חרג מהמסלול בעת מאבק עם מקס ורסטפאן ברד-בול על המקום השני. ורסטפאן, המטיל אימה בשבועות האחרונים על דניאל ריקארדו, עמיתו לקבוצה, זינק מהמקום השלישי ועקף את ריקארדו כבר בפניה הראשונה ועלה למקום השני, אחרי שעקף קודם לכן את רוזברג. אולם בהמשך, בהוראות קבוצתיות שנועדו להבטיח ששתי מכוניות הקבוצה יסיימו לפני פרארי, הוא הניח לריקארדו לעקוף אותו וסיים את המרוץ במקום השלישי. "זה בסדר," אמר ורסטפאן שכבר עמד העונה בלחצים כבדים מהלחץ של ריקארדו." העיקר שהקדמנו את פרארי."

במקום החמישי סיים סבסטיאן פטל בעוד מרוץ מאכזב לפרארי כשהוא הקדים בכ-5 שנ' את עמיתו לקבוצה קימי ראייקונן. ניקו הולקנברג בפורסאינדיה-מרצדס סיים שביעי והביא לקבוצתו נקודות חשובות לפני ג'נסון בטון במקלארן הונדה ו-וואלטרי בוטאס בויליאמס-מרצדס. סרג'יו פרס בפורסאינדיה-מרצדס עקף את פרננדו אלונסו במקלארן-הונדה שתי הקפות מהסיום כדי לקחת את הנקודה האחרונה.

לואיס המילטון, שרק לפני מספר מרוצים פיגר ב-43 נק' אחרי רוזברג בדירוג הנהגים מקדים היום את רוזברג ב-19 נק' עם 217 נק' לעומת 198 נק' לרוזברג. ריקארדו עם 133 נק', ראייקונן עם 122 נק' ופטל עם 120 נק' נמצאים מחוץ למאבק האליפות.

הסיבוב הבא באליפות העולם יערך בעוד ארבעה שבועות, ב-28 באוגוסט, הגרנד פרי הבלגי.

תגובה ראשונה

תגובה

כתובת האימייל שלך לא תפורסם


*