גרנד פרי מאלזיה: ריקארדו ניצח, המילטון פרש ורוזברג הגדיל הפער באליפות העולם

מנוע המרצדס של המילטון התפוצץ בהקפה ה-41, מנע ממנו ניצחון והקטין את סיכוייו להגן על תוארו (צילום מסך)
מנוע המרצדס של המילטון התפוצץ בהקפה ה-41, מנע ממנו ניצחון והקטין את סיכוייו להגן על תוארו (צילום מסך)
  • ריקארדו ברד בול-רנו זכה בניצחונו הראשון העונה, רביעי בקריירה.
  • לואיס המילטון הוביל מהזינוק עד שמנועו התפוצץ בהקפה ה-41.
  • רוזברג אחרי תאונה בפניה הראשונה, טיפס עד למקום השלישי והגדיל את יתרונו באליפות העולם.

אוטוניוז, 02.10.2016 – ניקו רוזברג לא יזכור את הגרנד פרי המאלזי 2016 כאחד המרוצים המבריקים בקריירה, אבל 15 הנקודות שצבר עבור סיום במקום השלישי במרוץ ה-16 של העונה ופרישתו של לואיס המילטון בהקפה ה-41 מ-56 אחרי שמנוע המרצדס התפוצץ, אפשרו למוביל באליפות להגדיל את יתרונו באליפות ל-23 נקודות, כשנותרו עוד חמישה מרוצים לסיום העונה. דניאל ריקארדו ברד בול-רנו זכה בניצחונו הראשון העונה אחרי דו קרב מרהיב על המקום השני בהקפות שקדמו לפרישתו של המילטון, שהוביל במרוץ מהזינוק. הדו-קרב הזה הכריע את גורלו של המרוץ, כאשר וורסטפאן תקף בכל הכלים שעמדו לרשותו, על צמיגים טריים יותר משל ריקארדו בשש הקפות וכשנותרו קצת פחות מ-20 הקפות לסיום המרוץ. ריקארדו, שברגע מסוים כבר נעקף ע”י וורסטפאן, חזר למקום הראשון. כאשר הסתיימה המתקפה של וורסטפאן, התפוצץ מנוע הבעירה הפנימית של המילטון על הישורת הראשית ומכונית הבטיחות הוירטואלית “יצאה למסלול”. קבוצת רד בול זימנה את שתי מכוניותיה להחלפת צמיגים, וריקארדו שעבר להוביל במרוץ נהנה מזכות העצירה הראשונה. שתי המכוניות חזרו למסלול ו-וורסטפאן לא וויתר, ניסה בהקפות הראשונות לרדוף אחרי ריקארדו כאילו שאין הוראות קבוצתיות (האם היו?), אבל הירפה לקראת הסיום. הסיכוי שלו לעקוף היה נמוך. ולמרות זאת כריסטיאן הורנר, הבוס של רד בול, לא יכול היה שלא להיזכר בימים העליזים ולפעמים מרים, מלפני מספר שנים כאשר סבסטיאן פטל ומרק וובר נהגו להתנגש מפעם לפעם כאשר שניהם ניסו לכבוש אותה פיסת אספלט בו זמנית.

הזינוק למרוץ היה לא פחות דרמטי מאשר הארועים בסביבות ההקפה ה-40. סבסטיאן פטל, שזינק בפרארי מהמקום החמישי ביצע צלילה חריפה לתוך הפניה הראשונה הצליח לעקוף את וורסטפאן אולם איחר בבלימה ופגע עם הגלגל הקדמי שמאלי בגלגל הימני אחורי של רוזברג, שניסה להדק את הפניה. רוזברג נשלח לספין והדרדר למקום האחרון, ופטל פרש מהמרוץ על המקום. וורסטפאן איבד את מקום לריקארדו, שנשמר מאחור מכל המהומה שלפניו וטיפס למקום השני, עובדה שהיתה לה משמעות רבה בסיומו של המרוץ.

רוזברג החל לעקוף ולהתקדם במהירות במעלה הדרוג והגיע עד למקום החמישי, כאשר בניסיון עקיפה על קימי ראייקונן בפרארי הוא צלל עמוק מדי והתנגש צד בצד במכונית האדומה. אחרי בדיקה קצרה של הסטיוארדס רוזברג נענש ב-10 שניות שהוספו לזמנו בסוף המרוץ, מה שגרם לו להתאמץ לקראת הסוף כאשר היה במקום השלישי והקדים בפחות מ-10 שניות את ראייקונן.

אבל בהקפות האחרונות הרשו מהנדסי מרצדס לרוזברג להגביר במקצת את עוצמת המנוע מה שהבטיח שבסיום הוא הקדים את ראייקונן בכ-13 שניות, סיים על הפודיום והגדיל את יתרונו באליפות באחד מסופי השבוע הפחות מבריקים שלו.

במקום החמישי סיים וואלטרי בוטאס בוילימאס-מרצדס כאשר מאחוריו סרג’יו פרז בפורס אינדיה-מרצדס. שתי הקבוצות נמצאות במאבק צמוד על המקום הרביעי באליפות העולם ליצרניות. במקום השביעי סיים פרננדו אלונסו במקלארן-הונדה, אחרי שזינק מהמקום האחרון על הגריד, ובמקום השמיני סיים ניקו הולקנברג בפורס אינדיה-מרצדס השניה. ג’נסון בטון במקלארן-הונדה, סיים במקום התשיעי במרוץ ה-300 וחמישה לפני סיום קריירה ארוכה בפורמולה 1 ועמיתו לאי הבריטי, ג’וליון פאלמר, במכונית רנו צבר נקודה ראשונה העונה כשסיים עשירי, הישג שספק אם יספיק לו לשמור על המושב במכונית הצהובה ולחזור לעונה שניה.

בסיום המרוץ המילטון לא היה מרוצה במיוחד. “צריך להתקדם. הקבוצה היתה פנטסטית בסוף השבוע. עשינו כל דבר. אני רק לא יכול להאמין ששמונה מכוניות מרצדס ורק המכונית שלי…,” התלונן/אמר המילטון שציין שיש עשרות יחידות של מרצדס-בנץ על המסלול לאורך העונה ורק מערכת הכוח שלו סובלת מתקלות לאורך כל העונה.

ברד בול העניינים נראו רגועים יותר. ריקארדו שחש פגוע אחרי שהקבוצה העדיפה באסטרטגיית המרוץ את וורסטפאן בגרנד פרי הספרדי מוקדם יותר העונה, והכשילה אותו בדרכו לניצחון במונקו, ניצח, לפחות לעת עתה, במאבק הפנים קבוצתי. וורסטפאן מיהר לחבק את ריקארדו, אבל הקרב הגדול שלהם לפני פרישתו של המילטון, שהכריע את גורל המרוץ, לא ימחה במהרה כשנהגי רד בול יחזרו להתקוטט על המסלול.

המרוץ הבא יערך ביום ראשון הבא בסוזוקה, הגרנד פרי היפני.

תגובה ראשונה

תגובה

כתובת האימייל שלך לא תפורסם


*


error: Alert: Content is protected !!