גרנד פרי ארה"ב: עם ניצחון 50 בפורמולה 1 המילטון שמר על סיכויי האליפות

  • המילטון זינק מהפול פוזישן, הוביל לאורך כל המרוץ וזכה בניצחון רביעי באוסטין, 50 בפורמולה 1.
  • רוזברג במרוץ טוב סיים במקום השני וחיזק את סיכוייו לזכות באליפות.
  • הפרישה של וורסטפאן הרסה את המרוץ של ריקארדו.
המילטון מוביל מהזינוק לפניה הראשונה. ריקארדו מוסתר מאחורי, וורסטפאן במרכז התמונה ברד בול ורוזברג משמאל במרצדס השניה (דיימלר)
המילטון מוביל מהזינוק לפניה הראשונה. ריקארדו מוסתר מאחוריו, וורסטפאן במרכז התמונה ברד בול ורוזברג משמאל במרצדס השניה (דיימלר)

אוטוניוז, 24.10.2016 – לואיס המילטון, במרצדס, עשה את המירב כדי לשמר את סיכוייו לזכות באליפות העולם בפורמולה 1 כשניצח אתמול (א') בגרנד פרי האמריקני, הסיבוב ה-18 באליפות העולם בפורמולה 1, בעוד עמיתו לקבוצה, ניקו רוזברג, עשה את המינימום כדי להבטיח לעצמו את אותה אליפות עולם, כאשר סיים במקום השני, במרוץ שחציו הראשון היה מרתק וחציו השני בשליטה מוחלטת של מכוניות מרצדס.

הזינוק למרוץ ראה את המילטון מוביל את רוזברג ודניאל ריקארדו ברד בול-רנו לתוך הפניה הראשונה. ריקארדו צלל לאפקס ויצא היטב מתוך הפניה הראשונה כשהוא דוחף את רוזברג לעבר אבני השפה של פניה 2, עיקול מהיר, שבו הצמיגים הסופר רכים הצמידו את היטב את הרד בול שהשלימה עקיפה על רוזברג שנפל למקום השלישי.

בעקבות ארועי ההקפה הראשונה התנהל מרוץ טקטי עד להקפה ה-30, שבה התרחש המפנה. מקס וורסטפאן, ברד בול-רנו, שרק הקפות אחדות קודם לכן איים על רוזברג מהמקום השלישי ואחר כך נכנס להחלפת צמיגים שהקבוצה לא היתה מוכנה לה, נאלץ לפרוש בגלל תקלה טכנית. וורסטפאן בחר להחנות את מכוניתו במקום הגרוע ביותר מנקודת מבטו של עמיתו לקבוצה, דניאל ריקארדו, שכבר עצר פעמיים והיה במקום הרביעי והמתין לעצירה  נוספת של רוזברג ו-וורסטפאן שהיתה מקפיצה אותו למקום השני. אולם וורסטפאן, שנסע לאורך חלק גדול מהמסלול בניסיון להגיע לפיטס, החנה את מכוניתו במיקום שאילץ את מנהל המירוץ לפרוס מכונית בטיחות ווירטואלית. במהלך פריסתה נכנסו המילטון ורוזברג להחלפת הצמיגים השניה, צמיגים שעליהם הם גם סיימו את המרוץ ולא אפשרו לריקארדו לנצל את יתרונו כאשר החליף צמיגים בפעם השניה עוד לפני מכונית הבטיחות.

עד לשלב הזה המרוץ היה מרתק, כאשר מרצדס ורד בול יישמו אסטרטגיות מרוץ שונות לנהגיהם כדי למקסם את ההזדמנויות. רוזברג, אחרי שירד למקום השלישי, שמר על קור רוח ולא נקלע לקרבות מיותרים, כאשר המילטון הגדיל באיטיות את הפער מלפנים.

רד בול זימנו את מכוניתיהם לעצירות צמיגים ראשונות כבר בהקפות 8 ו-10, ריקארדו ו-וורסטפאן בהתאמה בעוד מרצדס, על צמיגים רכים בזינוק, העדיפו את ההקפות ה-11 וה-12 המילטון ורוזברג בהתאמה. אולם המילטון המשיך על צמיגים רכים בעוד רוזברג צויד בצמיגי מדיום, בצעד שבסופו של דבר לא היתה לו משמעות, בגלל מכונית הבטיחות, אולם היה לו פוטנציאל לפגוע בתוצאה של רוזברג, אלמלא התערבותה של מכונית הבטיחות הווירטואלית.

בהקפה ה-33 חזר המרוץ לשיגרה כשהמילטון מקדים את רוזברג בכ-12 שניות. רוזברג הקטין בהדרגה את הפער, עד ל-4.5 שניות בסיום, אולם אף פעם לא סיכן את יתרונו של המילטון, שאחרי המרוץ, אמר שלרוזברג היה השבוע יתרון בהספק המנוע.

במקום הרביעי, אחרי המילטון, רוזברג וריקארדו, סיים סבסטיאן פטל בפרארי, אחרי שעמיתו לקבוצה, קימי ראייקונן פרש הקפות ספורות לפני הסיום בפרישה מוזרה, כאשר המכונית נתקעה ביציאה מהפיטס וראייקונן דידרדר אותה בהילוך אחורי בחזרה לפיטס.

במקום החמישי סיים פרננדו אלונסו במקלארן-הונדה במרוץ אגרסיבי מאד שבהקפות האחרונות הגיע לשיא  פעם אחת בחיכוך צמיגים עם פיליפה מאסה בויליאמס-מרצדס ופעם שניה בעקיפה על קרלוס סאיינז בטורו רוסו-פרארי. מאסה סבל מתקר בצמיג הקדמי שמאלי בעקבות החיכוך והדרדר עד למקום השביעי בסיום, מאבד נקודות חשובות לויליאמס במאבק על המקום הרביעי באליפות היצרניות. במקום השישי סיים סאיינז ובמקום השביעי, כאמור, מאסה. במקום השמיני סיים סרג'יו פרז בפורס אינדיה-מרצדס, בתשיעי ג'נסון בטון במקלארן-הונדה שזינק מהמקום ה-19 ואת הנקודה האחרונה לקח רומאן גרוז'אן בהאס-פרארי והעניק לקבוצה האמריקנית נקודה אחת במגרשה הביתי.

להמילטון, שזכה בניצחון 50 במרוצי פורמולה 1, 305 נקודות והוא מפגר כעת ב-26 נקודות אחרי רוזברג עם 331 נקודות, כשנותרו עוד שלושה מרוצים לסיום העונה.

המרוץ הבא, הגרנד פרי של מכסיקו יערך ביום ראשון הבא, 23.10 במכסיקו סיטי.

תגובה ראשונה

תגובה

כתובת האימייל שלך לא תפורסם


*