גרמניה רוצה להאיץ המעבר לכלי רכב חשמליים, פלאג-אין הייבריד

גולף חשמליאוטוניוז, 05.07.2016 – ממשלת גרמניה רוצה להאיץ את המעבר לכלי רכב בעלי מערכות הנעה חשמליות בהתאם לתוכנית Climate Protection Plan 2050, כך מדווחת סוכנות בלומברג. מטרת התוכנית היא לחתוך ב-45% את פליטות המזהמים מכלי רכב פרטיים וב-54% ממשאיות כבר ב-2030, מטרה שללא חקיקה לא תהיה ניתנת להשגה. עד 2050 הממשלה מצפה להוריד את רמת פליטות דו תחמוצת הפחמן ב-95%. הממשלה הפדרלית רוצה שהרוב הגדול של כלי הרכב החדשים יהיה מצויד בהנעה חשמלית או הנעה באמצעות דלקים סינתטיים המיוצרים ממקורות ברי השבה. הממשלה אמורה לקבוע אבני דרך לישום התוכנית בתוך שנתיים.

לפי הדיווח תחבורה אחראית ליצירת 20% מגזי החממה הנוצרים בגרמניה.

לפני מספר שנים ממשלת גרמניה קבעה יעד של העלאת מיליון רכב חשמליים לכבישים ב-2020, אולם עד כה יש מספר מועט של דגמים חשמליים והפופולאריות שלהם נמוכה.  בתחילת השנה היו בגרמניה 130,000 מכוניות בטכנולוגיית פלאג-אין הייבריד ועוד 25,000 כלי רכב חשמליים כ-45 מ’ כלי רכב על כבישי גרמניה.

כיום המטרה היא להגיע ל-8% כלי רכב חשמליים על הכבישים עד 2025 וזאת, בין השאר, באמצעות תמריצים לרכישת כלי רכב בטכנולוגיה זו.

יצרניות הרכב הגרמניות פועלות באופן נמרץ לפיתוח טכנולוגיות חשמליות ופלאג-אין הייבריד שאמורות לספק לממשלת גרמניה את האמצעים לעמוד במטרותיה.

תגובה ראשונה

תגובה

כתובת האימייל שלך לא תפורסם


*


error: Alert: Content is protected !!